Ruuat Xtra ja jotkut Lidlin jutut. Ei mene kuukaudessa kuin pari sataa.
Temusta vaatteet ja kengät
15
211
Vastaukset
- Anonyymi
Itse myös Teemusta kaikki ei enää rikkaille raha.
- Anonyymi
Temusta*
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Temusta*
Temun omistaja on Kiinan rikkain mies, omaisuus melkein 49 miljardia dollaria.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Temun omistaja on Kiinan rikkain mies, omaisuus melkein 49 miljardia dollaria.
Niin on mutta puhun nyt Suomen ahneista ja rikkaista
- Anonyymi
Ei ole vara kun osta Temusta.
- Anonyymi
Suosin myös halpoja ruokia ja tavaroita, ja niitä saa ulkolaista kun ostaa ja tilaa.
Suomalaiset yritykset on hinnoitelleet itsensä ulos kolmi nelinkertaisilla hinnoillaan, tuotteet on samoja mutta hinta vaan ylisuuri suomessa.
Itse ostan aina halvinta jokaasiassa, en halua tuotteet kestäätn 20 vuotta, ostan mikä miellyttää, en sitä mikä kestää puolivuosisataa. Ulkolaiset tuotteet on kauniita ja hyviä.
Älkää ostako suomalaista, ulkolaista saatte lähes neljä suomalaisen hinnalla. - Anonyymi
okfdspofdpoksfds
- Anonyymi
Kun pitää silmänsä auki ja kortilla rahaa, niin voi ostaa halvalla vaikka
kotimaan liikkeiden poistokoreista sesongin jälkeen.
Nytkin hyvät ja jämäkät talvikengät maksoi 20 € .- Anonyymi
Noh halpa ja halpa....kun joku merkkiliike ilmoittaa että nyt on ale, niin joku takki esim alennuksessa 225 e... ei ole minusta halpa, vaikka olisi maksanut ennen alennusta 450 e!!!!
Minä ymmärrän alennuksen oleva n aina 20 -30 luokkaa, enkä kalllimpia osta. Tuo takkiesimerkki on hyvä esimerkki siitä että takki normaalisti maksaa 225 e, ja siinä on kaupan katetta toinen puoli 225 e, eli mitään alea siinä ei ole. Hämäystä vaan.
Tarpeeksi korkeen hinnan kun laittaa alussa, niin siitä voi alentaa puolet, eikä se hinta sittenkään ole halpa... hehheee, ne kaupat osaa ton kikan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noh halpa ja halpa....kun joku merkkiliike ilmoittaa että nyt on ale, niin joku takki esim alennuksessa 225 e... ei ole minusta halpa, vaikka olisi maksanut ennen alennusta 450 e!!!!
Minä ymmärrän alennuksen oleva n aina 20 -30 luokkaa, enkä kalllimpia osta. Tuo takkiesimerkki on hyvä esimerkki siitä että takki normaalisti maksaa 225 e, ja siinä on kaupan katetta toinen puoli 225 e, eli mitään alea siinä ei ole. Hämäystä vaan.
Tarpeeksi korkeen hinnan kun laittaa alussa, niin siitä voi alentaa puolet, eikä se hinta sittenkään ole halpa... hehheee, ne kaupat osaa ton kikan.Tokmanni tekee juuri noin ja alehinnat ovat normihintoja, ei tule kauppoja.
- Anonyymi
Temusta tullut tilattua ja siis todella paljon kaikkea käyttötavaraa, Suomesta ei edes löydy useampia tuotteita mistään ja jos löytyisi niin hinnoilla olisi nekin pilattu.
Muutama tilaus vielä ennen kevättä niin riittää pitkäksi aikaa, Suomesta en osta oikeastaan mitään kunnhinnat ovat nousseet, tilaan sitten Saksasta,Tanskasta tai Puolasta loput roinat.
Terveisiä Orpopurralle.- Anonyymi
Juu, temu, Normal, hm, new yoker, sinsey on kauppoja joista saa tosi halvalla upeita vaatteita. Niitä suosin ja tietysti kirpparit. Miksi maksaa liikaa jos halvalla saa parempaa kuin jättihinnoilla.
- Anonyymi
En edistä Kiinan taloutta tilaamalla sieltä mitään.
- Anonyymi
Pelkkää krääsää myynnissä Temussa.
- Anonyymi
Temusta vaatteet, salesta kaljat&lenkkimakkarat ja naapurin penalta seksi.
t naapurin masa, mikkeli.savo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5264404Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183521Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842312Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4762179Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.871507- 1571373
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1021321Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel641291- 651224
- 841144