Jos tulee ongelmia kauppojen tai työpaikkojen ovella, niin poliisi paikalle. Se on viranomaisasia. Töihin menoa saatika kauppoihin menoa ei saa estää, eikä häiritä.
Lakoista ei ole mitään hyötyä. Eihän pelottelu, uhkailu, kiristys ja työnantajan ja sivullisten vahingoittaminen ole mitään neuvottelua. Oletteko ihan viisaita?
YTK:sta saa ansiosidonnaisen ja YTK-yhdistyksestä lakipalvelut tarvittaessa paljon halvemmalla kuin liitoista.
Liittojen osingot verolle. Jäsenmaksujen välittäminen pois työnantajilta. Eihän työntekijät edes tiedä, kuinka paljon maksavat liittojen lakkokassoihin rahaa, kun provisiot pidätetään "salaa" suoraan palkasta. Useita satasia vuodessa puhtaana käteen!
SAK ei ole yleishyödyllinen yhteisö. Se on liivijengi, joka vaikeuttaa Suomen talouden kasvua ja aiheuttaa työttömyyttä, tuloerojen kasvua ja lapsiperheköyhyyttä. SDP on SAK:n kanssa samassa veneessä. En kannata kumpaakaan.
Menkää PAMilaiset töihin ja lopettakaa itkeminen.
Anonyymi-ap
0
79
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172494Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162071876Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021501Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu571487Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491416Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1971277- 941170
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511085Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks17995Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako136868