Muuttiko Jeesus mieltä?

Jeesus käski tappaa Israelin lain rikkojat ja viholliskansat. Onko hän muuttanut mieltään ja käskyjään?
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jeesus katuu tehneensä ihmiset. Raamatun mukaan.

Äänestä
  • Jeesus katuu tehneensä ihmiset. Raamatun mukaan.

    Kas kun Jumala loi kaiken ja ihmisen omaksi kuvakseen.
    Kristus on hänen Isän sanan saattaaja,opettaja,tie,Valo !

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jeesus käski tappaa Israelin lain rikkojat ja viholliskansat. Onko hän muuttanut mieltään ja käskyjään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu