Jeesus vapautti minut Raamatun lukemisen ja rukoilemisen ja "uskossa pysymisen" ja paremmaksi ihmiseksi tulemisen vaatimuksesta. Vasta nyt olen todella vapaa.
Kaikkea noista edellä sanotuista voin halutessani tehdä ja harjoittaa. Mutta vain, jos itse haluan. TÄMÄ on vapautta - sitä vapautta, josta Jeesus puhui.
Jeesus vapautti minut
3
56
Vastaukset
- Anonyymi
joko olet lahjoittanut omaisuutesi kirkolle 🤣
- Anonyymi
Jeesuksen sovitustyön jälkeen, meidän ei ole pakko harrastaa pakko rituaaleja. Voimme vapaasti tuoda asiamme Jeesukselle, täysin rehellisesti. Minunkaan rukoilu ei usein suju, mutta tuon sen Jeesukselle ja pyydän viisautta löytää oikeat sanat. Toki meidän oma henki, on yhteydessä Pyhään Henkeen, joka opastaa meitä täydelliseen Jumalan tahtoon.
- Anonyymi
Herjaamista uskossa tulee kuitenkin harrastaa. Vapaus ei koske sitä. Uskovan tulee herjata toisia uskovia, mätkiä Raamatulla päähän, syyttää kaikenlaisista ilmiöistä ja keksiä omastakin päästä herjoja.
Sitä vapaus ei koske.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1773558
Se oli siinä sitten
Yhdysvaltain presidentti Donald Trump on määrännyt kaiken maan Ukrainalle toimittaman sotilaallisen tuen tauolle, kertoo7262640Paljonko aikaa on kulunut siitä kun viimeksi tapasit hänet?
Päiviä? Viikkoja? Kuukausia? Vuosia?542496- 1462351
- 672016
Trump tekee rauhan Amerikan ja Venäjän ehdoilla
Ukraina luovuttaa Venäjän haluamat alueet Venäjälle. Ukraina luovuttaa Amerikan haluamat arvokkaat mineraalit Amerikall3021907- 311431
Syvälliset keskustelut
Olisivat tärkeintä ensisijaisesti hänen kanssaan Tulisi sellainen hetki, mutta kaikki meni pieleen211383Minulta loppuu aika
Halusin olla täydellinen. Nyt näyttää siltä että viimeinen kiristys jää puolitiehen, sillä h-hetki on jo ihan kohta käsi381347Olisipa sitä henkisesti eheämpi ja rohkeampi
mikään maallinen mammona ei itseäni kiinnosta, eikä sen menetys kiinnostus. Mutta kun kohtaa jonkun sykäyttävän ihmisen,161255