Oletko nukkuva kristitty

Onko kukaan ihmetellyt että uskovissakin on niitä jotka eivät elä tätä päivää he niin sanotusti nukkuvat?
14172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Väitän, että Suomessa on valtava määrä piilo uskovia. Miksi joku ei juo, polta tupakkaa, kiroile, eikä käy vieraissa ja elää siivosti parasta yhteistä hyvää etsien. Vaikka hän ei koskaan käy kirkossa, eikä julista uskoaan. moni epäilee häntä kristityksi. Itsekin olen sellainen ja näen piilouskon ihmisessä. Kaikki eivät tarvitse laumaa, lujan kristinuskon ylläpitämiseen.

Äänestä
  • Ei taivaassakaan yksin olla siellä on paljon ihmisiä.

    Äänestä

  • Sehän on hyvä että olet uskossa ja pelastunut oletko kertonut sukulaisillesi Jeesuksesta hänen rakkaudestaan ihmisiä kohtaan?
    Vastaus 22:37:lle.

    Äänestä

Uskovan ihmisen pitäisi olla aina valmis koska ei tiedä milloin Herra hakee morsiammensa.
Joten he jotka nukkuvat eivät ole valmiita.
Mulla on monta sellaista uskovaa ystävää jotka kuuluvat nukkuviin.

Äänestä

Ennnen pitkää väsyttää kun televisiosta katsotaan kun toiset katsovat kun toiset katsovat televisiota taivas varjele, heavensake.

Äänestä

Ei onneksi kaikki nuku, vaan ovat kerkeät herjaamaan, nopeat jalat tekemään sitä laittomuutta. Mutta on sekin parempi kuin vain nukkua.

Äänestä

Kerro omasta uskostasi. Aloitus ei paljastanut uskostasi yhtään mitään. Onko sitä ollenkaan ?????? Suuresti epäilen.

Äänestä
  • Uskon Herraan Jeesukseen saat epäillä mutta minun elämä on Herran käsissä.

    Äänestä

Entäpä ihmiset kirkossa

pridemarssit
sateenkaarimessut
murhat ja paljon
tappelut ja paljon
huumeet ja paljon
abortit
kirkkojen poltot
ym ym

Sinun olisi syytä perata ensin oma kirkkosi.

Äänestä
  • Ei minulla ole kirkkoa. Aloitus on jokaiselle ihmiselle henkilökohtaisesti ja nuo linkit kannattaa katsoa.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Ei minulla ole kirkkoa. Aloitus on jokaiselle ihmiselle henkilökohtaisesti ja nuo linkit kannattaa katsoa.

    Tuskin olet vailla kirkkokuntaa. Toki mahdollista on olla uskossa kuulumatta minnekään. Sinun kohdallasi sitä en usko. Jossain käyt tilaisuusuuksissa. Helluntailainen et ole . Emme elä epätodellisuudessa. Gravitaatiolaki koskee meitäkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Tuskin olet vailla kirkkokuntaa. Toki mahdollista on olla uskossa kuulumatta minnekään. Sinun kohdallasi sitä en usko. Jossain käyt tilaisuusuuksissa. Helluntailainen et ole . Emme elä epätodellisuudessa. Gravitaatiolaki koskee meitäkin.

    En kuulu mihinkään seurakuntaan uskon Jeesukseen Kristukseen käyn useammassa seurakunnassa kuuntelemassa sanaa.
    Se että sinä olet elävässä uskossa ei tarkoita sitä että kaikki muutkin ovat nuo linkit on hyvä katsoa ja samanlaisia on youtube täynnä.
    Herran päivä tulee kuin varas yöllä.


    https://www.gotquestions.org/Suomi/kuin-varas-yolla.html

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Onko kukaan ihmetellyt että uskovissakin on niitä jotka eivät elä tätä päivää he niin sanotusti nukkuvat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu