Vai onko joskus jonkun aatteen piiristä löytynyt vieläkin pahempia ihmisiä?
Onko woke ihmiskunnan historian hirvittävin kirous?
Anonyymi-ap
47261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Abrahamilaiset uskonnot ovat ihmiskunnan historian hirvittävin kirous!!!
Vasemmistolaiset on tietysti murhanneet yli 100 000 000 ihmistä, mutta voiko sitä pitää eri asiana kuin woketus.
Kristityt ovat murhanneet yli 500 000 000 ihmistä, joten tietenki se on kaikista pahin.
`Kristityt ole murhanneet ketään.Älä hyvä mies sekoita taas kristittyjä roomalaiskatoliseen kirkkoon,joka on raamatun opetusten vastakohta,ja aivan kaikessa.Olen tutkinut tämän jo 40 vuotta sitten.
Mutta katolilaiset edustavat kristittyjen enemmistöä!
No kyllähän ylipäätään uskonto on aina vastakkainasettelun lähtökohtana ei mikään rakkauden ja kauneuden eikä suvaitsevaisuuden asialla.
Woke on saatanasta! Tuo woketus on auttanut islamin etenemiseen euroopassa syövän lailla!
Aivan totta,niin se on.
Kaikkeen mihin punikit koskee se tuhoutuu
Wokea tulee jo ikävä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/901a5df0-9a76-4d31-9cd8-940d224913b4
ihanat arapihuivit ja vasemmistoterrorit.
Jutun kirjoittajalla ikävä mm Blm:a, tuo järjestöhän taannoin poltti ison osan USA:a ja paljon ihmisiä kuoli noissa hulinoissa. Hyvin kuvaavaa, että wokettajat on tällaiseen erittäin tyytyväisiä.
"Woke tarkoittaa valveutuneisuutta tai henkilön yhteiskunnallista tiedostamista"
Mutta sehän ei teille persuille Käy.
Niinkö? Eikös se tarkoita kaupunkien polttamista kuten nuo Blm wokettajatkin tykkää tehdä.
Siinä on se paha juttu, se totuus kun se ei populistisen agendan ja sananvapauden mukaan ole hyvä juttu , kysy vaikka uhriutuja Tynkkysen some trolli osastolta.
Yhä sekavammaksi käy persujen mielenmaisema, kuten tästäkin aloituksesta voi päätellä.
Kun hakataan tarpeeksi pitkään raamatulla päähän ja siihen yhdistetään persuus, jälki tuppaa olemaan juuri tällaista.
Woke tuo jännitystä elämään. On sissiiskuja sikatiloille, mummujen karvaturkkien spraymaalausta, piippuihin kiipeyä, moottoritien liikenteen pysäyttämistä, Mannerheimintiellä ilmaista telttailua jne
Woke siis Amerikan musta kansan osan ajasta jolloin se opetteli tiedostamaan rasismin eriastert ja yhteiskunta myös ,,,liittyy miten yhteiskunnassa suurimpien joukkoon,,
Kiitettävä jenkkien suvaitsevaisuuden puutetta eihän koko wokea oli saatu aikaan siihen tarkoitukseen jos vallassaan voimissaan oleva valkoinen mies olisi kohdellut muun värisiä tasa-rvoisemmin ja suvaitsevaisuutta noudattaen ihan oman elämänsä laatua siinä parantaen, mutta ei rasistinen motiivi muita kohtaan synnytti woke liikettä.
Kiitos punaniskpille maca.
Islam ja woke samalla viivalla.
Wokettaja aina islamistin asialla!
Wokehan on hyvä juttu jos se saa kahjopersut noin pillastumaan :)
Kuten jo Hitler tiesi;juutalisuus on kaiken pahan alku ja juuri!Siihenhän myös kristin usko sekä islam perustuvat,siis vanhoihin paimentolaisten horinoihin!!
Kaikenlainen woke on jyrkästi kiellettyä Venäjällä, Kiinassa, Pohjois-Koreassa, Iranissa ja Syyriassa. Noissa woken vihaajien unelmavaltioissa ja maanpäällisissä paratiiseissa.
Nuo nimet kertovat aika vakuuttavasti siitä, millaisia maita ja yhteiskuntia tulee sellaisista valtioista, joissa kaikki woketus on ankarasti kiellettyä.
Niistä tulee juuri sellaisia kuin Venäjä ja Afganistan, joissa ei ole mitään wokea. Ihania maita ja yhteiskuntia, joissa ei tarvitse kärsiä kauhesta wokesta.
Mitä ihmettä sekoilet 🤪🤪 Afganistanhan on jokaisen wokettajan unelmavaltio. Fundamentaali Islam ja woke taitaa olla ylipäätään jokseenkin sama asia.
Jokainen wokettaja kannattaa Islamia, sen nyt tietää leikkikoululainenkin.
pidän kiinalaisesta ruuasta.
Woke on tietoisuutta eli sivistystä!Sitä jos mitä oikeisto on aina vihannut!
Joo aikoinaan vassari wokettajat kovasti tiedosti kommunismia ja N-liittoa. Gulagit on sydämen sivistystä 🤔🤔
Pienimunaiset persut pelkäävät kaikkea mistä eivät ymmärrä mitään. Ollaan sitten olevinansa niin "vahvoja ja miehekkäitä". Suurin vitsi koko persupopula.
Armeijat, niiden harjoittamat sodat ja kansalle aiheuttama verotaakka ovat sellainen asia, jota on vaikea ohittaa..
Aloittajalle: woke ei ole kirous. Ainahan maailman muuttuminen ahdistaa. Ja vielä enemmän ahdistaa, jos pitää kyseenalaistaa omat asenteensa.
Se on ihan vaan kehitystä, vaikka se maailman kelkasta tippuneelle näyttäytyykin kirouksena.
Niinhän nuo YLEn tiededokkaritkin tuntuvat pelkältä paskalta, jos ei niistä ymmärrä hölkäsen pöläystä.
Joskus on hyvä tunnustaa että ei olekaan niin hemmetin fiksu kuin 1970-luvulla koki olevansa. Siitä noloudesta on vain yksi tie ja se on ylöspäin ja kohti viisastumista.
Juu minäkin tykkään kun islamistit riehuu ja raiskaa. Tietysti vassari sulautuu paremmin yhteiskuntaan kun oppimistulokset huononee ja ihmiset tyhjenee, ei tunne itseänsä niin typeräksi enään.
Teille vassareille N-liitto ja punakhmeerien Kambodza oli aikoinaan edistystä... niin no onhan se teille sitä vieläkin.
Minusta woke ole yhtään mitään ainakaan pahaa.
Jos kirkko uskovat ortodoksit pommittaa Ukrainaan.Tai esinahkaa leikkaavat juutalaiset saa tehdä mitä vaan koska Hitler,,,woke on aika laimea
Saatana keksii aina vaan ovelamman juonen, mutta eiköhän sen peli ole jo pelattu, näinhän siellä kirjassakin sanotaan, että tietää aikansa olevan lyhyt.
Jos sellaista on edes olemassa, jotain pikkupiruja taitaa ainakin olla, riivaavat ja kiusaavat joitain ihmisiä, vain harva sen kuitenkin huomaa, koska ovat varovaisia, ja pysyttelevät piilossa.
Jotkut sanovat vielä, että Saatanan huijaus on se, ettei sitä ole olemassa.
Ennen mielisairaita pidettiin riivattuina, en usko siihen, toki joku sellainen voi olla riivattukin, jos tapahtuu yliluonnollisia, selittämättömiä ilmiöitä, kuten kielillä puhumisia, ja muita vastaavia. Tapauksia on myös dokumentoitu, missä riivattu pikkutyttö puhuu pappien kanssa kieltä, jota ei edes osaa puhua, eli riivaajat puhut hänen suullaan. Onhan niitä elokuviakin tehty aiheesta, osan kerrotaan perustuvan tositapahtumiin.
Kun tätä maailmaa katsoo, sen kärsimyksiä, ja kauheuksia, niin ainakin paholaiseen on niiden perusteella helpompi uskoa, jotkut uskonnot sanovat, että tämän maailman onkin luonut paha Jumala.
Pakottaminen wokeen kaikki jotka sitä eivät halua on se paholainen. Wokettajat voisivat perustaa oman reservaatin.
Siinä leirissä ei kohta montaa eloonjäänyttä olis.
Muut saisivat jatkaa normaalia elämää.
Totalitaristit laittavat aina ensin hengiltä lääkärit, toimittajat, lakimiehet, tutkijat, opettajat, taiteilijat. Ei käy, että kukaan sanoo mitään järkevää.
Kyllä maailmasta löytyy paljon pahempiakin asioita kuin se, että ajaa ihmisten tasa-arvoa seksuaaliseen suuntautumiseen ja etniseen taustaan katsomatta...
Wokettajat voisivat perustaa oman reservaatin jotta normaalit voisivat jatkaa normaalia elämää. Win win tilanne.
Havaintona vaan että jatkuvasti tulee uutisia "puukkoiskuista" eri puolilta Eurooppaa. Tänään Ranskassa, Saksassa... Ainakaan kansa ei ole koskaan äänestänyt että rajat auki vaan!
Saksassa puukkoisku ja vaalit. Hyvä yhdistelmä.
siis: Jokaiselle merkki äänestämisestä
Paras yhdistelmä olisi AY_:lakkomarssi ja perään tankkien kulkue
SQUISH!!!!!!!!!!!!!!!!!!