130 miljoonan ihmisen maa.
Miksei 500 miljoonan ihmisen Euroopan EU- ja Natomaat pidä tuota häirkkköä kurissa ilman Yhdysvaltoja jota myös johtaa nyt häirikkö.
Venäjä on Italian kokoinen talous jolla Bulgarian elintaso
9
170
Vastaukset
- Anonyymi
Paras tapa estää sota on varustautua siihen.
Euroopan saatava oma asetuotanto uhan vaatimalle tasolle nopeasti. Ei kannata ostaa itselleen ja Ukrainalle aseita USA:sta, joka näin vain hyötyy siitä että jättää Ukrainan ja Euroopan tukemisen.- Anonyymi
Bulgariassako ainoa ruoka vedellä jatkettu kaalisoppa ?
- Anonyymi
Venäjä uhkailee Ydinaseillaan koska muuta aseistusta sillä ei juurikaan ole
Venäjä on ollut ja on jatkossakin roisto valtio!
Suomi muistaa Ison Vihan ja Pikku Vihan ja Elisenvaaran aseman pommitukset - Anonyymi
Venäläiset karkotettava suomesta heti!
- Anonyymi
Alfa-tv esittää sodasta kieltäytyneiden venäjän miesten kertomuksia.
Paljon tuntuu olevan myös huijaamalla värvätyksi saatuja. - Anonyymi
Avauksen kirjoittaja on törppö jolla on kaikki perusasiat hukassa. Venäjän ostovoimakorjattu kansantulo on vain 6% pienempi kuin Saksan ja 35% suurempi kuin Ranskan. Edelleen Venäjän väkiluku on 146 miljoonaa ja sen sähkön ja energiankulutus on selvästi Euroopan suurinta. Jos otetaan taloudesta pois kaikenlainen unelmahötö ja katsotaan tuotantotaloutta on Venäjän reaalitalous Euroopan suurin.
- Anonyymi
OSTOVOIMAKORJATTU = melkeinilmaista orjatyötä tehdään.
- Anonyymi
Niin se vaan on, Italian kokoinen talous ja bulgarian elintaso. Jatkuvasti huononee, kun öljy- ja maakaasupakotteet alkavat pikkuhiljaa purra tiukennusten myötä, alkaa tavan Venäjän tallaajan tuska, oligarkit sensijaan pärjäävät varastamallaan omaisuudella. Kansaahan venäjällä riittää, vaan talouspuoli on Italian luokkaa..
- Anonyymi
Suomalaisetkin kävivät sotaa Venäjän armeijassa yhdessä venäläisten sotilaiden kanssa 1886-1887 Turkkia vastaan.
Venäjän armeija kukisti Turkin ja perustettiin Burgarian ja Romanian valtiot. Hyvin suomalaisetkin olivat mukana yhteisellä asialla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006544
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313910törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303335Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3821794- 331418
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471073Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889