Kaikille turisteille tietenkin autot jossa on kitkarenkaat?

Anonyymi-ap

13

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      hih

    • Anonyymi

      nyt käy kitkat kaupaksi ja vakuutusyhtiöt kiittää

    • Anonyymi

      hyssss

    • Anonyymi

      Eiköhän tuossa asiassa ole kutenkin oleellista se, etteivät liukkauteen tottuneet turistit osaa ajaa liukkaalla kelillä. Ei se ongelma poistu vaikka siellä olisi uudet ja parhaat talvirenkaat.

    • Anonyymi

      Ongelma on se, että turismia on houkuteltu urakalla, urakoimatta ensin lentokentän ja kaupungin välsitä tieinfraa kuntoon. Kai Rovaniemellä olisi valtion rahojakin ruikuttamatta varaa leventää tuo tienpätkä 4-kaistaiseksi. Reilu 3 kilometiriä pääsee nyt uutisiin ihan aiheetta.

    • Anonyymi

      "– Liikennevirta edellä mainitulla alueella menee yleensä erityisesti ruuhka-aikoina alinopeutta, Lapin poliisilaitoksen liikenneryhmän johtaja, ylikonstaapeli Olli Kontiosalo kertoo."

      Poliisi mainitsee alinopeuden.
      Eikös se ole hyvä, että nopeus laskee ja liikennöinti on turvallisempaa.

      • Anonyymi

        Miksi palstalla ei puututa poliisien puheisiin asiasta jota ei kuulemma ole ja jos onkin, niin se on vain turvallisuutta lisäävää. Miksi tässäkin nyt ollaan huolissaan liikenneturvallisuudesta, pitäisikö turistien ajaa vielä hitaammin?


    • Anonyymi

      Esim. Kyproksella on turisteille vuokrattavissa autoissa eri väriset rekisterikilvet, että tunnistetaan tunarit ja voidaan varoa heitä.

      • Joissakin maissa puolestaan ovat autovuokraamot luopuneet kaikista tarroista vuokralle tarjolla olevista autoistaan, jotta turisteja ei ryöstettäisi.

        Ryöstäjä tosiaan ehtii tutkailla pysähtyneen auton tuntomerkkejä ja rekisterikilpiä, mitä kanssa-autoilija ei vilkkaassa liikenteessä tee, koska tämän pitää pitää silmällä liikennettä.


      • Anonyymi
        kollimaattori kirjoitti:

        Joissakin maissa puolestaan ovat autovuokraamot luopuneet kaikista tarroista vuokralle tarjolla olevista autoistaan, jotta turisteja ei ryöstettäisi.

        Ryöstäjä tosiaan ehtii tutkailla pysähtyneen auton tuntomerkkejä ja rekisterikilpiä, mitä kanssa-autoilija ei vilkkaassa liikenteessä tee, koska tämän pitää pitää silmällä liikennettä.

        sen saa nastarenkailla juu


    • Anonyymi

      ahlamsalamslalom

    • Anonyymi

      vakuutusyhtiöt liikevaihto kasvaa

    • Anonyymi

      hih

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      50
      1374
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      167
      1199
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      1037
    4. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      912
    5. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      201
      902
    6. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      12
      852
    7. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      796
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      52
      795
    9. Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla

      Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      91
      772
    10. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      347
      765
    Aihe