Kevät ja kesä tulee ja kansalaisten täytyy muistaa koirakuri
Koiran omistajan tai haltijan on koirakurin mukaisesti pidettävä huolta siitä, ettei koira pääse rikkomaan yleistä järjestystä ja turvallisuutta. Tämän vuoksi koiran omistajan tai haltijan on pidettävä koira kytkettynä taajamassa.
Tällaisia paikkoja ovat mm.yleiset uimarannat, lasten leikkipaikaksi varatut alueet, toriaikana torialue sekä yleiseen käyttöön kunnostetut ladut ja urheilukentät. Esimerkiksi lasten leikkipuistoon ei saa mennä koiran kanssa.
Kevät ja kesä tulee .Muista koirakuri
6
140
Vastaukset
- Anonyymi
eli ei koiran kanssa uimarannoille, lasten leikkipaikaksi varatuille alueille, toriaikana torialuelle sekä yleiseen käyttöön kunnostetuille laduille ja urheilukentille esim pesäpallostadion,keskusurheilukenttä,kiviristin kenttä,liuhtarin tekonurmi. myös lasten leikkipuistoihin ei saa mennä koiran kanssa.
- Anonyymi
Entäs ihmiskuri Lapualla?
Lapualaiset naiset ovat kurittomia. - Anonyymi
Koira on oltava aina kytkettynä joka paikassa! Ei auta selitellä vastaantulijoille, ettei se pure!
- Anonyymi
yksikin koira joka on irti näkee mun kengänpohjan kuvan ja se on tunnetusti Lapuan kovin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
yksikin koira joka on irti näkee mun kengänpohjan kuvan ja se on tunnetusti Lapuan kovin
korjaus vielä sen verran että koskee hurttia eikä pikkupikkuspaneleita
- Anonyymi
Kaikki itsenäisesti tappamaan opetetut koirat tulee takavarikoida ja lopettaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 396885
- 323888
- 453270
- 342844
- 162652
- 372228
- 162176
- 352063
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482033- 371942