Suomen vanhushoivaa parhaillaan...

Jätetään vanhukset muumioitumaan kotiinsa ,näin sotekulut tippuvat nopeasti.
472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

-Kuka ja Ketkä oli tekemässä Soten ja Ikääntyvien ja Vanhusten Hoidon - ?

- Sen Tekivät Vain ja Ainoastaan ;

SDP ja LaitaVasemmisto ja Vihreät ja VasemmistoKEPU - Hallituksessaan -!

-Ja Nyt KEPU ja Muut TEKI VäliKysymyksen" - itse Tekemistään asioista - ? ?

______________ SiiS - Ei Päätä Ei Häntää tuossa - VäliKysymyksessä - ?

Äänestä

Voi ei ole laitoksissakaan hääviä, hoitajia ei näy kun tarvis,yksin makaat huoneessas pitkiä päiviä. Jos olet muistisairaus tai muuten haastavampi niin sänkyyn sinut laitetaan jo viimeistään 18 aikaan illasta. Säilömispaikkoja ovat useat laitokset.

Äänestä

Kommunistihallitus antaa mieluimmin Ylelle 600 miljoonaa ja muille pummeille vastikkeetta rahaa. Tulisipa Suomeen oikeistohallitus.

Äänestä

Suomi on ajettu alas.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jätetään vanhukset muumioitumaan kotiinsa ,näin sotekulut tippuvat nopeasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu