Minkä puolueen edustajat tai ehdokkaat ovat saaneet tuomion tai ovat syytettyinä väkivallan käytöstä tai rikoksesta?
Vähäväliä pulpahtelee julkisuuteen yksi puolue, jonka kannatus lähenee pienpuoluetta.
Vähäväliä pulpahtelee julkisuuteen yksi puolue, jonka kannatus lähenee pienpuoluetta.
Vastaukset 29
Vanhimmat
sdp
sekavatdemaripasit
Erityisesti eläinten kiduttaminen on demareiden mieleen.
Ja kannattavat erittäin väkivaltaista poliittista uskontoa!
Perussuomalaisten kansanedustajia on pidätetty aseella ammuskelusta. Oli myös huumeet kuvioissa. Muiden puolueiden kansanedustajia ei.
Parempi väkivalta kuin yksinvalta. Väki edustaa demokratiaa , diktaattori ei.
Aika kivasti noita oli Tammisaaren leirillä syytettyinä väkivaltaisuudesta.
Persuut niillä on kaikilla aseet, halme ja vornanen ja moni muu.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Luettelo_rikoksista_tuomituista_kansanedustajista - tässä faktaa.
Vasemmistoliitto
Totta. Demareilla on hyvin kohahduttavia tapauksia, mutta Vasemmistoliitto on määrällisesti ns massarikollisuudessa suomen väkivaltakuningas.
Aina kun mielenosoituksia tapahtuu, niin poliisi joutuu kirjaamaan kymmenittäin poliisin väkivaltaisia vastustamisia. Vasemmistoliiton jäsenten tekemiä. Tämän lisäksi suunnattomasti muita, väkivaltarikollisuuden tunnusmerkit täyttäviä tekoja, joita Vasemmistoliitto nimittää "aktivismiksi".
Faktojen mukaan Perussuomalaisten ehdokkaissa eniten rikoksista tuomittuja rikollisia.
Mistä tiedät, että he ovat vasemmistoliiton jäseniä?
Ovat kertoneet itse. Medialle.
Niin on ja myös eniten tuomioita huumeista mutta vihreitä kehtaavat silti syyttää huumepuolueeksi.
Tutkittu juttu, persupoloilla eniten tuomioita. Otappa selvää ihan ite.
Vassareilla eniten tuomioita. Pelkkiä niskottelu syytteitä ihan v#tusti
Persujen tuomiot kaikkein parhaiten uutisoituja. Myös sellaiset joissa kysymys ei ole persusta, mutta voisi kukaties ehkä persu ollakin.
Demareiden tuomiot kaikkein tarmokkaimmin toimituksissa maton alle lakaistuja.
Vasemmistoliiton tuomioiden julkaisematta jättäminen on ymmärrettävää, koska muuten sanomalehdissä pitäisi julkaista viikkoliitettä pelkästään niiden uutisoimiseen.
Ei ehdokkaiden, valtuutettujen ja kansanedustajien kohdalla suinkaan tarvitse arvuutella, onko rikollinen persu vai mitä on. Puoluetausta lukee aina nimen yhteydessä.
Jos puolueiden jäsenten saamia tuomioita alettaisiin julkaista, siitä tulisi varmasti jännittävä lista eikä vähiten perussuomalaisten kohdalla. Ilmeisesti sekä sinä että minä olemme sitä mieltä, että näin voisi ainakin nimettömästi toimia.
Kommunistit ovat tappaneet 100 000 000 ihmistä.
Suomessa on kommunisteja viime vaalien tuloksen mukaan parisen tuhatta. Pelottaako kovastikin? (Jos et itse huomaa, kerron että yritän saada sinut löytämään paljon paljon suomalaisia kommunisteja, jotka todellisuudessa ovat sellaisia vain fanaattisessa kuupassasi.)
Vasemmistoliitto on kommunistinen puolue
Joo. Se oli silloin Lahdessa, muistan kyllä. Suunnille se satamiljoonaa suomalaista siinä meni.
Vasemmistoliitto ja vihreät
Vihreät sallisivat huumeet ja tykkäävät elokapinasta.
Elokapina on laillinen mielenosoitus. Pahalla asialla muistuttavat luonnonsuojelusta. Mannerheimintie on muutenkin tukkeessa työmaista ja Helsinki on välillä ihan oikein vähän tukkia. Tekee hyvää helsinkiläisille.
Persut kannattavat väkivaltaa ratkaisuna. Vasemmisto ei kannata väkivaltaa.
Vihreät
Demarithan nyt on ollut uutisissa rikoksista.
Niin ja perussuomalaiset ovat pulmusia.
Puolueiden harjoittama politiikkakin voi usein olla väkivaltaista. Erityisesti henkistä väkivaltaa.