Jos tappaa niin venäjä ei ole enää kauaa pystyssä !!! Loppusuora on silloin jo alkanut.
https://www.verkkouutiset.fi/a/venajan-sisaministeriosta-loytyi-kuollut-eversti/#e09dc2ee
https://www.verkkouutiset.fi/a/venajan-sisaministeriosta-loytyi-kuollut-eversti/#e09dc2ee
Vastaukset 5
Vanhimmat
Heillä on paljon pettureita joukossaan. Nämä edm. Ilmi tulleet tapauksethan ovat jatkuneet jo Ukrainan sodan alusta lähtien eikä loppua näy.
Oli korruptiota tutkivan osaston varajohtaja. Korruptiota tutkivat kuolevat Venäjällä todella usein epäselvissä ja hämärissä olosuhteissa, koska Venäjä on maailman korruptunein valtio. Korruptio läpäisee siellä koko yhteiskunnan ja pitää porsastelevan eliitin tyytyväisenä.
No koruptiohan on maan tapa Venäjällä, mutta siitä ei saa jäädä kiinni ja varsinkin alemmissa arvoluokissa.
Kentsut sit riviin kuopalle seuraavaks
Ainahan venkulat ovat omiaan tappaneet ja silti tai juurikin siksi valta on pysynyt muualla kuin kansan käsissä.
Juksi eversti pois muonavahvuudesta ei keskushallintoa heilauta, samanlaisia everstejä on jonoksi asti. Mitä ylemmäs arvoasteikolla nousee, ilman, että hyppii ylempänä olevien nenille, sen paremmin johto palkitsee. Kävikö tälle everstille niin, että ei malttanut pitää mölyjä mahassaan vai maisteliko kuormasta? Varsin "yllättävää", että eversti on kuollut "poikkeuksellisissa olosuhteissa". Sitä olosuhdetta on ollut viimeisen kolmen vuoden aikana venäjän johdon alla työstävillä pikku-päälliköillä poikkeuksellisen runsaasti havaittavissa.