cruel summer

..kuuntelinpa Bananaramaa.. onpa kyllä aika julma kesä.. nyt soi maggie reillyn every time we touch..

jaahas nyt mun pitäis saada jostain silinterihattu.. tai sitten jotenkin itse väsätä semmonen.. miten se onnistuis?

4

404

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dr.Swan

      Tiimarista mustaa kartonkia ja siitä vaan pyöräytät itsellesi sopivan.Muista laittaa kuminauha ettei tuuli vie silinteriä mennessäään!

      Ihan kiva kesän juhliin!

      Ajattelitko ryhtyä Juho-Juhlamieheksi?

      • ..ajattelin alkaa vampyyripervokiks joka herää kylmästä perunakellarista ja alkaa bilettää huomenna.. hähää

        meinasin tehdä kyllä ihan kestävän silinterin jonka päälle pistän mustaa nahkaa.. hähää..


    • Nameless[n]

      Käy katsomassa hattuliikkeistä tai pukuliikkeistä (jostain voi onnata, tuskin dressmanista sentään) mutta no, kirppikset on aika jees paikka myöskin. Itse ostin kirppikseltä ja kaverini tilasi jostain naamiaisasuliikkeestä.
      Kirpparilta tosin löytyi hyvin hyvällä tuurilla, joten joku naamiaisliike voisi olla osuva paikka. Turussa esim. liike punanaamio.
      Nettikauppakin on hyvä ratkaisu.

      Etsivä löytää ellei tosissaan halua alkaa askartelemaan :D, lykkyä pyttyyn ja löytöjä

    • .

      ..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1278
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      934
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      95
      932
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      25
      887
    5. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      293
      770
    6. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      95
      748
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      656
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      34
      648
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      50
      581
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      134
      579
    Aihe