Dingo Kerjäläisten valtakunta

Anonyymi-ap

Profeetta Neuman sen aikanaan ennusti ja runona lauloi, Suomi on kerjäläisten valtakunta. Täällä yksilöksi eriytyneet ovat peloissaan, siksi haluavat vahvistaa puolueellisuuttaan ja lisätä epäoikeudenmukaisuutta., siksi keräävät ja kerjäävät turvakseen. Joku poimii marjoja joku kerää kuntoa joku pyytää kalaa, ja voi että se on ihanaa kun saa koska silloin ahdistus hetkeksi helpottaa. Ideologisessa pakokauhussa ihmiset päätyvät ajattelemme vaan vaan itseään ja omaa etuaan. Pahuus johtuu pelosta.

"Kaiken viisauden alku on tosiasioiden tunnustaminen" J.K. Paaikivi

7

502

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kusipäät ansaitse oikeudenmukaista kohtelua., pikku kakaroitahan nämä pyrkyrit on, koko ajan pitäisi vaan saada jotakin.

    • Anonyymi

      Ehkä se sota tulee ihan ansaitusti.

    • Anonyymi

      Onneksi tyhmyys, itsekkyydestä aiheutuva subjektiivisuus estää ymmärtämästä että ahneudella on paskainen loppu, niin sama meno voi jatkua, Onnellismman tietämättömimmälle kansalle kun tieto ei lisää tuskaa.

    • Anonyymi

      Jos pihtaaminen, itsekkyys ja ahneus on maan tapa niin silloinhan se tuntuu normaalilta ja tavalliselta, eikä enää ymmärretä mihin se johtaa. Ihmetellään vaan miksi kaikki menee päin persettä.

    • Anonyymi

      Että ihminen voisi tietää mikä on oikein mikä on väärin, tai edes sen mikä on totta mikä on valhetta, ihmisen täytyisi olla objektiivinen, siis puolueeton. Tuollainen puolueellisuuden lietsominen on subjektiivisuuden siis tyhmyyden lietsontaa, ja hyvin on manipulointi toiminut suomihan on maailman onnellisin kansa, kun ei enää ymmärrys ja tieto lisää tuskaa.

    • Anonyymi

      Ei näiltä mielensä peräkammarissa piilottelevilta voi ymmärrystä odottaa.

      • Anonyymi

        Peräkammaria arvostetaan nykyään jopa eteistä enemmän.

        Johtuu moninaisista väreistä, jotka johtavat suoraan peräkammariin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4348
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      143
      3087
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      47
      2398
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      46
      2323
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      97
      1961
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1883
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1596
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1574
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      149
      1402
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      34
      1233
    Aihe