onhan kyseessä laatuauto
miksei alfoja taxina?
11
2092
Vastaukset
- blackmagictiger
JOSKUS 1980-LUVULLA.MUTTA NÄKISIN ITSEKKIN MIEL ALFOJA TAKSISSA
- blackmagictiger
helsingin taksien historiikissa mainittiin kait Alfa romeokin
- hande
mikset ymmärrä olevasi älykääpiö ?
- yksinkertainen
Alfoja ei voi sen vuoksi pitää taksissa että taksi tarvitaan tolpalla eikä korjaamon pihalla.
- jorppe
tolppa sulla on perseessä
- alfa
oikeassa olet,ei sovi ammattikäyttöön,harrasteautona ok,jos haluaa ruuvailla. 3 alfaa omistanut mut masokismi jatkuu nyt fiat-kausi
Se, etä on laatuauto, ei vielä riitä. Pitäisi olla tilaa ja dieselmoottori. Alfaa ei taida olla suunniteltu tuohon tarpeeseen. En ole juuri nähnyt Miniäkään taksina, en liioin Maseratia, Morgania enkä edes Mitsubishiä - näin ämmällä alkavista aloittaakseni.
- Tommaselli
Päivitä tietosi uusista autoista niin huomaat että Alfaa saa myös dieselinä, on saanut jo 30 vuotta, mutta ei Suomesssa. Eri asia on sopiiko se taksiin.
Siihen käyttöön on tehty sopivampia ja tylsempiä autoja. Ja huono olo tulee jo ajatuksestakin että joku känninen oksentaa Alfan plyysille tai nahkapenkille. Tommaselli kirjoitti:
Päivitä tietosi uusista autoista niin huomaat että Alfaa saa myös dieselinä, on saanut jo 30 vuotta, mutta ei Suomesssa. Eri asia on sopiiko se taksiin.
Siihen käyttöön on tehty sopivampia ja tylsempiä autoja. Ja huono olo tulee jo ajatuksestakin että joku känninen oksentaa Alfan plyysille tai nahkapenkille.Päivitin jo keväällä:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=570&posting=22000000008340965
Ei asia siitä miksikään muutu. Alfa Romeolla ei ole ollut tarjota
a) tarpeeksi suurta
b) dieselmoottorista
mallia, jotta sitä olisi voinut harkita taksikäyttöön. Ja siitä voimme olla ylpeitä.- Takaseina
Ford focus ,jokin tila versio pienstä mallista
Fiatteja
Mitsubisheja on ollut
Ladoja
Volga josta on muuten tosi tyylikäs uusi malli.. ja halpa.Diesel koneella..muistaakseni.
Skoda
Eli nämä ainakin tiedän
Näin meidän puolella ovat alkaneet ajella. Ei merksillä väliä kunhan toimii
- Äksviis
Vaimolla on 156 2.5l V6 ja täytyy sanoa, ettei sellaisen kyydissä oli kovin mukavaa matkustaa. Sitäkin mukavampi sillä on ajaa. Ei sellaista autoa voi olla polkematta kunnolla. Sen seurauksena kyydissä olijoille tulee huono olo. Nopeusrajoitukset vain ikävästi häiritsevät alfalla ajoa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?961896- 881340
- 1101143
- 761037
- 1191010
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57873- 47791
- 36782
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48741- 33693