Suomi kun on tunnetusti vieraanvarainen ja tarjoaa ulkomaalaisille asunnon ja säännölliset tulot.
Olisi kovin ystävällistä jos nämä meidän vieraat oma-aloitteisesti osallistuisivat yhteiskuntamme olojen parantamiseen maksettuja avustuksia vastaan. Toki myös Suomalaisetkin voi osallistua. Esimerkiksi keräämällä roskia, lumenluonti, partioiminen iltaisin ettei omat joukot rötöstele, vanhusten ja heikko-osaisten avustus, osallistumalla maanpuolustuskursseille.
Lisää tarpeellisia toimia voi lisätä keskusteluun.
Olisi myös hienoa jos joku kääntäisi tekstin eri kielille.
Roskat pois metsistä ja muulta
Anonyymi-ap
2
231
Vastaukset
- Anonyymi
Periaatteessa hyvä ehdotus, mutta Eduskunnassa viher-vassarit sitä kuitenkin vastustavat. Sehän kieltäisi kaikki töhrimiset ym. TV-kuvien mukaan festareilla jätetään eniten roskia tapahtuma-alueelle verrattuna vaikka uskonnollisiin tilaisuuksiin tai ilmailutapahtumiin.
- Anonyymi
Peltoa valtatien varrella, joka kevät siellä pellolla ja tien penkalla on autoilijoiden heittämiä roskia. Millaisia apinoita autoijoiden joukossa on kun pitää roskia heitellä ikkunasta luontoon? Ilmeisesti puhdas luonto ei heille merkitse yhtään mitään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1862690Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 84954
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239819Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka285775Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies89774Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708