Suomen Profeetta sanoi,että:
-"Pohjois Atlantin Puolustusliitto Nato on vanhanaikainen nykymuodossaan.
Se on kuin valtavan suuri osakeyhtiö/Konserni,jota hallitsee pääjohtajansa,Amerikan Yhdysvaltojen Presidentti.
Tämän suuren yrityksen työntekijät käyvät kaikki omalla ajallansa pääjohtajansa juttusilla,mutta todellisuudessa pyrkivät ainoastaan hyötymään hänestä,suostumatta tekemään todellisia uhrauksia yhtiön eteen.
Työntekijät ovat jopa perustaneet ammattiyhdistysliikkeen omien etujensa ajamiseksi.
Tämän ay liikkeensä nimi on: EU.
Usa:n Presidentti näkee,että on turhaa "heittää helmiä sikojen eteen".
Usa:n pitäisi vain maksaa noiden työläisten hyvinvointi.
Usa:n Presidentti on todennut Raamattumme Sanan pitävän paikkansa:
"Joka heti alussa hemmottelee orjaansa,saa hänestä lopulta mieliharmin".
Eurooppa on ryhtynyt saivartelupolitiikan tielle ja tästä syystä "kiukuttelee pääjohtajalleen",Aamen".
SUOMEN PROFEETTA:NATO ON VANHANAIKAINEN.
Anonyymi-ap
2
133
Vastaukset
- Anonyymi
Nyt Venäjän trolli yrittää jotain kummaa uskontosekoilua. Ei kannata vastata.
- Anonyymi
Suomen Profeetta Henri Puumala on aloituksessa täysin oikeassa.
Eurooppalaiset pelaavat Valkoisessa Talossa kaksilla korteilla.
Suomen pitäisi erota välittömästi Eu:sta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16922175Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant669157Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va656222Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.205862SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1795826Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3215340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294856HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.824473Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm864260"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760