Xanor käyttäjiä

Anonyymi-ap

Elikkä käyttääkö joku xanoria?Kuinka kauan käyttänyt ja millä määrällä?Kokemuksia haluaisin ,niiltä jotka käyttävät en siitä niinkään kuka on irti päässyt niistä.Ja en tarkoita viihdekäyttöä!!!Vaan ihan reseptin mukaan lääkärin määräämänä.Kiitos jos joku vaivautuu vastaamaan!

4

199

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vaimo käytti ainakin 30 vuotta.Siis tuollaista XANOR 0,5 mg tabletti PFIZER , iltaisin jotta nukutti.
      Aamuisin oli SERTRALIN ORION 50 mg ja se on vieläkin.

      Kun hän tuli 70v sanoi että se ei ole oikein vanhusten lääke, lopetetaanko. Vastaus joo.
      Ja siihen lopetettiin, ei mitään ongelmia. Siitä on viisi vuotta.

      • Anonyymi

        Minä käytän 2mg päivässä ,käyttänyt yli 20 vuotta,nyt välillä tuntuu ettei riitä ,tulee paniikkikohtaus/ahdistus silti eli riippuvuus on, mutta ilmankaan ei pärjää.Reseptillä ihan laillisesti,lääkärin ja terapian valvonnassa,mutta ei voi mitään.


    • Anonyymi

      Luulin ettei xanoria enään määrätä?

      • Anonyymi

        Kyllä sitä vielä määrätään ,minä ainakin saan lääkäriltä reseptin käytän 1,5-3mg vrk.käyttänyt reilut 25v ahdistushäiriöön.Tuolla aikaisemmin jo olikin riippuvuus ,sitähän se on.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      195
      6818
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2006
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1668
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1218
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      49
      1083
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      99
      1045
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      967
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      934
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      909
    Aihe