Sokea Reettakin tajuaa, että kun Trump lopettaa auttamatta Ukrainaa, Venäjä moukaroi Ukrainaa enemmän.
Mutta Trump ei tätä ymmärtänyt. Miksi?
Koska hän on vähä-älyinen imbesilli.
Hän käyttäytyy kuin uhma ikäinen kolme vuotias
hemmoteltu lapsi, joka polkee jalkaa lattiaan ja huutaa kaupassa karkki hyllyn edessä vanhempien
ollessa kassalla.
Mutta muu maailma ei tanssi hänen pillinsä mukaan.
Ei etenkään Venäjä.
Mutta Trump ei tätä ymmärtänyt. Miksi?
Koska hän on vähä-älyinen imbesilli.
Hän käyttäytyy kuin uhma ikäinen kolme vuotias
hemmoteltu lapsi, joka polkee jalkaa lattiaan ja huutaa kaupassa karkki hyllyn edessä vanhempien
ollessa kassalla.
Mutta muu maailma ei tanssi hänen pillinsä mukaan.
Ei etenkään Venäjä.
Vastaukset 8
Vanhimmat
purran tasolla
Suomessa päättäjät muurahaisen tasolla.
Voi kuinka posliini zelenskylle ja globalisti eliitille tulee itku silmään kun sota ei saa jatkua eikä aseteollisuutta voikaan tukea! Vittu kun on tyhmä meno oikeasti kun ihmiset eivät näe päivän selvää asiaa että sota ei ole sama kuin pelaisi CS GO peliä... siellä KUOLEE IHMISIÄ... ja mitä varten? Siis sairasta mielestäni on tukea ja rahoittaa sotaa JOKA EI EDES KUULU MEILLE!
Enemmän vahinkoa tämä sodan tukeminen on ihmishengille tehnyt kuin se että oltaisiin pidetty pää kylmänä ja jätetty tukematta... MITEN HELVETISSÄ IHMISET OIKEASTI USKOO MEDIAA KOKO KORONA KUSETUKSEN JÄLKEENKI?!
Siinä on KOKO AJAN ollut kyseessä vain bisness eikä mikään muu... luuleeko ihmiset oikeasti että esim Bidenia tai Zelenskyä oikeasti kiinnosti ukrainalaisten henget? NO EI VARMAAN! Jos ois kiinnostanut, niin sitten he olisivat lopettaneet sodat SAMAN TIEN! Oisivat menneet väliin ja sanoneet "NYT RIITTI SOTA!", mutta eivät tehneet vittuakaan rauhan eteen vaan pitkitti sitä niin pitkään kuin suinkin mahdollista... nyt kun tuli Trump, niin tämä äijä pisti HETI vireille nämä rauha jutut!
Ihmisiä ei selkeästi kiinnosta kuoleeko ihmisiä vai ei, vaan juuri uidaan myötävirtaan "koska kaikki muutkin" VITTUUN KAIKKI MUUT! Jos tiedossa on että SODASSA KUOLEE IHMISIÄ, NIIN EIKÖ TÄMÄ HETKAUTA YHTÄÄN!?
Ja jos länsi psyykopaatteja olisi oikeasti kiinnostanut Ukrainalaisten ja Venäläisten henget, niin oltaisiin annettu tämän rauhan oikeasti tapahtua jo alku metreillä ja oltais annettu tosiaankin ukrainan ja venäjän tosiaankin sopia asiat keskenään!
Mutta ei... PITI LÄSKI LÄNNEN SOTKEUTUA TÄHÄNKIN!
ja trumppiahan kiinnostaa ihmishenget kun näin sanoo sen takia yrittikin kiristää mineraaleja kun ihmisten henget kiinnostavat, ihan sama kuka siellä yhdysvaltojen toimistolla istuu samanlailla toimivat he kaikki
Huomenta Pietari.... ompas Trolli kiukkuinen tänään...... jäikö kaalisoppa syömättä?