otin viimeisen pillerin sunnunaina illalla ja vieläkään ei ole menkkoja kuulunut eikä näkynyt.ei edes tunnu siltä että ne olisi edes tulossa! onko jo syytä huoleen?
onko vielä syytä huoleen?
nempis
4360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
aina on pässi
kannattaa huolestua vasta 7:nä taukopäivänä, sillon kun aloitat uuden pilleriliuskan. sillon vasta kannattaa ihmetellä missä vika, jos menkkoja ei siksees kuulu
Jos olet muistanut ottaa kaikki pillerit samaan aikaan, ei pitäisi olla huolta ainakaan siitä, että olisit raskaana. Tietenkin eihän mikään muu kuin seksistä pidättäytyminen ole varma keino. Itsekin olen monta kertaa ostanut raskaustestin "varmuuden vuoksi", jos ovat pari päivää myöhässä. Aina on ollut negatiivinen ja pian ne menkatkin ovat alkaneet. Saattaa johtu mysö esim. stressistä ym. jos jäävät tulematta. Niinkuin myös pillereillä voi olla vaikutuksia, varsinkin, jos on vaihtanut pillerimerkkiä.
Itsellä vaihtui merkki ja ekat menkat alkoi pari päivää myöhässä mutta alkoivat kuitenkin.
Odottele vain rauhassa.. uskon että ne alkaa sitten lopulta.
kiitos tuesta. täytyy toivoa että ne alkavat. huomenna on jo kuudes taukopäivä!!