Vanhan laitteen tietoturvallinen hävitys?

Kuten kiintolevy, puhelin on minusta paras laittaa hetkeksi mikrouuniin. Kyllä tuhoutuu.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011074525.html
367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä tuhoutuu. Ja virtsata lopuksi se mikro sammuksiin.

Äänestä
  • Ei mikrolle kuinkaan käy...kokemusta on. Ota selvää mikroaaltojen vaikutuksista elektroniikkaan.

    Äänestä

Lekaa kylkeen ja sitten ongelmajätteeksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kuten kiintolevy, puhelin on minusta paras laittaa hetkeksi mikrouuniin. Kyllä tuhoutuu.
https://www.is.fi/digitoday/art-2000011074525.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu