Elon Muskin törttöilyjen vuoksi Teslan osake on sukeltanut siihen malliin, että Teslaa voidaan hyvällä syyllä nimittää todelliseksi alamäkiautoksi. Konkurssi ei ole enää kaukana.
https://www.hs.fi/talous/art-2000011087861.html
https://www.hs.fi/talous/art-2000011087861.html
Vastaukset 9
Vanhimmat
Tesla kiitää kohti auringonlaskua. Kohta sitä ei enää ollenkaan näe.
Teslassakin on ajovalot.
Kyllä se on nyt Teslan menoa. Onneksi kukaan ei jää suremaan huonon automerkin poistumista markkinoilta.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011089568.html
Taitaa Elon Muskillakin olla jo aika palata maan pinnalle. Ei näytä kaverissa olevan paljoa valtiomiesainesta.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/b210c73d-629a-4ef0-b2a2-f2457a2f2eb0
Tesla romahtaa nyt niin pahasti ettei tälläistä ole koskaan automaailmassa nähty. Volkkarin skandaali on tähän nähden vielä todella pientä.
Eiväthän ne Elon Muskin raketitkaan pysy ilmassa. Näin epävarmoilla rakkineilla kaveri pyrkii lentämään Mars-planeetalle. Kun pössyttelee huumeita, niin ajatukset voivat olla hyvinkin kiehtovia.
Trump ja Musk, samanlaisia hörhöjä molemmat. Saavat vielä kuitenkin kulkea vapaalla jalalla.
Pojille annetaan kohta rangaistus. Kuulopuheiden mukaan he eivät saa enää vapaasti kävellä, vaan he joutuvat ajamaan Teslalla.
Elon Musk ajaa, ja Donald Trump istuu Cybertruckin avolavalla. Mukavaa liikkumista sadesäällä.