ateistit eläkeläiset ukot istuvat yhden kahvikupin äärellä kahvilan pöydässä monta tuntia ja juoruilevat kylän asioista ja puhuvat "viisaita" maailmanmenosta? Eikö heillä ole parempaa tekemistä?
Teistit eivät tee tuollaista. He rukoilevat ja lukevat Raamattua ja pitävät yhtä uskoviin ihmisiin. Se täyttää koko elämän. Ei ole aikaa turhaan jonninjoutavaan jaaritteluun eikä tarvitse viedä paikkoja maksavilta asiakkailta.
Yhden kahvikupin juomiseen saa käyttää vain puoli tuntia maksimissa. Näin se vaan on. Miksi ateistiukot istuvat tuntikausia tilaamatta mitään?
Mikä siinä on, kun
10
142
Vastaukset
- Anonyymi
Ja aina sanotaan että akat juoruilee HEH,
- Anonyymi
Se oli ennen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se oli ennen
Ennen ukoilla oli testosteronia vielä tuossakin iässä sen verran, ettei noin käynyt.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ennen ukoilla oli testosteronia vielä tuossakin iässä sen verran, ettei noin käynyt.
Olipa surkea yritys.
Ennen vaarit jumpittivat kotonaan ja nyt sentään kokoontuvat juttelemaan keskenään.
- Anonyymi
Sama täällä hämeessä!
- Anonyymi
Olet sekoittanut nämä ukot helluntailaisiin. He istuvat päivät kahviloissa. Jokaisella helluntailaismiehellä on käsiase takin taskussa tai suorien housujen kauluksessa. Helluntailaismiehet laulavat mielellään karaokea.
Tiedättekö millä maalla ei ole helluntailaisongelmaa?
Työmaalla. - Anonyymi
Kumpi on parempi asia, pysyä ajassa ja keskustella nykyisyydestä vai jutella huuhaasta ja jankuttaa samoja höpöjä juttuja joista koko höpöporukka on samaa mieltä?
- Anonyymi
Toisilla sitä sumppi pihisee ja toisilla pimp......
- Anonyymi
onko niillä omat pullat mukana ?
- Anonyymi
he juovat kovaa kahvia ja aina se kahvin määrä vain lisääntyy , siksi 🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1008751
- 474319
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021946Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html381516- 241460
Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,341199Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121180Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53887Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31862Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29837