……joka yrittää sälyttää Trumpin valinnan, älyttömät toimet, sodan lietsonnan ja valehtelun muiden kuin Trumppia äänestäneiden niskaan. Eli Persu on persu vaikka olisikin appelsiini.
Appelsiinin mukaan USAssa on paljon vasemmistolaisia . Eipä taida rouva edes tietää mikä on vasemmistolainen, siis oikeasti.
Appelsiinin mukaan USAssa on paljon vasemmistolaisia . Eipä taida rouva edes tietää mikä on vasemmistolainen, siis oikeasti.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Appelsiinia on alkanut oikeasti pelottaa , että Trump kaikessa hulluudessaan heittää Suomen Putinille. Joutuu Appelsiinikin kirjoittelemaan vasemmistolaista propagandaa. Tosin kun kannattaa Trumppia niin kannattaa jo nytkin Putinia. Ei vaan itte sitä tajua.
Appelsin olisi halunnut Persut Suomen johtoon ja Hallan pressaksi. Nyt harmittaa kun Trumppikin osoittautui sekopääksi joka sotkee kaiken. Ei auttanut Appelsinin ihailu ja trumppilaisuuden ylistys.
Appelsiini rakastaa oranssia jo nimensäkin takia. Tunte3yhteenkuuluvuutta oranssiin Trumppiin.
Suomen oikeistolaisilla alkaa olla iso HÄTÄ kun Trumpin Amerikka hylkää heidät. Niin siinä käy kun valitsee ystävänsä aina väärin. Näinhän kävi myös Hitletin Saksan suhteen .
Polttivat Lapin muistoksi. Mitähän jenkit tekevät ?
Ulla Appelsinilla on ollut hyviä tekstejä. Pitänee taas lukea niitä.