Virkamies pakottaa

Anonyymi-ap

Virkamies pakottaa auton ostajan ostamaan sen mukana myös turvatyynyt, oikeasti turmatyynyt: https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/41b3f545-6e1b-4bcb-8d10-a8d8da732bb9
Koska Virkamies on Suomessa heti Jumalasta seuraava, ylöspäin, ei se joudu koskaan vastuuseen mistään tekosestaan, vaikka se johtaisi kuolemaan ja/tai kuolemiin.
Eikä tämä ole läheskään ainut virkarikos. Autoilunkaan saralla.
Yhteistä kaikille näille on, ettei Virkamiestå koskaan, siis ei koskaan, edes Virallisesti epäillä mistään rikoksesta tai edes väärinkäytöksestä. Ei yhdessäkään kuolemantapauksessa, joita on oikeasti paljon. Suomessakin.
DDR:ssä alkunsa saanut punavihreä terrorismi niittää tuhoaan Suomessa erityisesti autoilun alallatuhotessaan hallintoalamaisten omaisuutta ja terveyttä yhä laajemmin. Ja Virkamies tuntee itsensä Jumalaa korkeammaksi olennoksi.

1

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Takata sai kielteistä kuuluisuutta jo aikoja sitten Toyotan nimen yhteydessä. Silloin ei vielä tiedetty, että lisää ongelmia on tulossa. Tietenkin autossa on oltava turvatyynyt, ja tässäkin tapauksessa ongelman korjaaminen kuuluu valmistajalle. Tarkistakaa oman autonne kohdalta tilanne ja toimittakaa autonne korjattavaksi .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      153
      2885
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      281
      2576
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      45
      1652
    4. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      38
      1510
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      37
      1369
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1246
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1173
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      15
      1105
    9. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1053
    10. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      62
      1010
    Aihe