Vanhojen miesten nopea laukeaminen

Anonyymi-ap

Mitä etua on siitä, että vanhat miehet laukeavat pian?

Todistaako tämä sen, että evoluutio on satua?

17

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mihin perustat väitteesi että vanhat miehet laukeavat nopeammin?

      • Anonyymi

        Kokemukseen.


      • Anonyymi

        Ei kannata turhan pitkään hinkata!


      • Anonyymi

        Se on päinvastoin kylläkin, nuoret laukeavat nopeammin.


    • Anonyymi

      Vanhana voi saada todennäköisemmin vaikka sydänkohtauksen, tai muuten vain elimistö pettää äkillisesti.

    • Anonyymi

      no jos on selipaatissa, niin laukeminen nopeaa ijästä riippumatta,

    • Anonyymi

      Kuolemakin on siis suunniteltu siten, että ei joudu kitumaan pitkään, vaan "laukeaa" äkillisesti. Ei tosin toteudu kaikkien kohdalla.

    • Anonyymi

      Miehelle tulee vaihdevuodet 50 vuotiaana. Estrogeenin määrä kasvaa aiheuttaen monia henkisiä ja fyysisiä muutoksia. Siemennesteen määrä putoaa murto-osaan. Henkisesti naisellinen tyytymättömyys kaikkeen ottaa vallan jne. Myös tapahtuu kiihottuessa siemennesteen transformoituminen virtsaksi. Pitää käydä pissalla lähes aina ennen laukeamista. Ja kyllä oon itsekin huomannut että nopeasti toimii vehje.

      En tiedä paljoa hormoneista, mutta kyllä estrogeenin määrän lisäys ja testosteronin romahdus aiheuttaa valtavia muutoksia. En jaksa alkaa niitä luetella. Yksi huvittava asia on reaktionopeuden moninkertaistuminen. Saa jokaisen tippuvan esineen kiinni lennosta.
      Mitenkä eläinten reaktionopeus on niin suuri. Johtuuko fysiikasta vai juuri hormoneista.
      Eläimet ei harjoita seksiä joka hetki vaan tiettynä aikana vuodesta. Onko estrogeeni sen luonteinen hormoni. Mies siis vaihdevuosissa muuttuu eläimen kaltaiseksi.

      • Anonyymi

        ..... eläimeksi kun niillä on tapana merkitä reviiri runsaalla virtsalla, leijona laukee nopeasti myös, ja kun halut on tiettynä pitkien taukojen takaisina sykleinä, reaktionopeus moninkertaistuu jne.

        Selväksi leijonaksi mies muuttuu vaihdevuosien jälkeen. Liekö naisilla estrogeenin takia jatkuvasti eläimellisiä yhtymäkohtia ja piirteitä.


      • Anonyymi

        "Yksi huvittava asia on reaktionopeuden moninkertaistuminen. Saa jokaisen tippuvan esineen kiinni lennosta"

        Mitä hittoa :D

        Täytän ensi vuonna 50, täytyy varmaan liittyä johonkin ikämiesten palloseuraan sitten.


    • Anonyymi

      "Mitä etua on siitä, että vanhat miehet laukeavat pian?"

      Jos vanha mies ei laukeaisi nopeasti, saisi hän äheltäessään laakin eikä ehtisi laueta lainkaan.

      Vanhan miehen nopeasta laukeamisesta on siis se etu, että vanhakin mies pystyy turvaamaan lajin säilymistä.

      • Anonyymi

        Miten liittyy kuolemaan?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten liittyy kuolemaan?

        Kuolleen on vaikea osallistua lajin säilymisen turvaamiseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kuolleen on vaikea osallistua lajin säilymisen turvaamiseen.

        Evoluutioi on satua, koska sen mukaan jokainen uusi ihminen on uuden lajin ensimmäinen edustaja. :)


    • Anonyymi

      Kyseessä on ilmiselvä evolutiivinen sopeutuminen.
      Koska ateistimiehet ovat tyypillisesti alfauroksia(vastakohtana rukouksia hymisevä ja alati "herraltaan" anteeksipyytelevä uskis) on vanhemmilla ateisteilla tyypillisesti hoideltavana kokonainen haaremi nuorempia naaraita.
      Tällöin tietenkin yhtä naarasta kohden on käytettävissä rajoitettu aika joten coitus tapahtuu ripeästi.Onhan myös esileikille ja jälkihehkulle oltava aikansa.
      Evoluutio on tässäkin tapauksessa löytänyt tasapainotilan,joka takaa tyydyttävän yhteiselon ateistien keskuudessa.

    • Anonyymi

      Nyt on joku räkänokka taas ymmärtänyt asian täysin väärin.

      Teinit ja muut keskentekoiset kollit roiskivat reisille, jos yleensä jonkun naisen kanssa tekemisiin pääsevät, koska on evoluution kannalta parempi, poikaset ei siitä lapsia ennen kuin ovat osoittaneet kelpoisuutensa.

      Sinullakin saattaa vaivasi helpottua, kun vähän ikää tulee.

      • Anonyymi

        Niillähän muutenkin seisoo koko ajan ja sitten tumputetaan alati, nollasta sataan sekunneissa ja lasti ulos.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      26
      3238
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      72
      1580
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      80
      1129
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      145
      1052
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      45
      941
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      45
      888
    7. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      882
    8. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      171
      862
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      836
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      139
      775
    Aihe