Huvittavaa uutisointia; Ukraina on hyväksynyt tulitauon

Anonyymi-ap

Ikäänkuin hyökkäyksen kohteeksi joutunut Ukraina olisi jotenkin päättävässä asemassa tulitauon suhteen. Mikäköhän se Urainan toinen vaihtoehto olisi ollut kun avustusrahat on holdissa, rintamamiehistä ja tykinammuksista on krooninen uupelo?

5

162

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikael Junger haluaa lähettää sotilaita Ukrainaan, sanompa oman mielipiteen: Mikael Junger voi mennä joukkojen johtajaksi. Onhan se vielä siinä iässä, emme tarvi Mikaelia Suomessa, eikä muitakaan kokoomuslaisia, Ikonen oli omille joukoille haalimassa 2000 virkamiestä Tampereelle, kuulemma Suomen keskus, paikka kuuluis ennemmin Ouluun.

    • Anonyymi

      jep... melkoista teatteria

    • Anonyymi

      Aloittaja totesi ihan samaa kuin me.
      Ylen oksettava ohjelma sattui aukeamaan eikä sitä todella voinut katsella - kaikesta huokuu se venäjävastaisuus ja mollausmenttaliteetti - oksetti.

      Tässä Venäjän lippu nostettu mastoon suurimpia saavutuksia - Sudzha vallattu!

      https://www.youtube.com/watch?v=RLWdHzNAkI0

      • Anonyymi

        Kolmessa vuodessa Kiovan piirityksestä valloittamaan takaisin Venäjän omia alueita - suuri saavutus!


    • Anonyymi

      Isompi ongelma tulitauon hyväksymisessä on, että maa ei ole sodassa USA:n kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      37
      3137
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      52
      2694
    3. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      141
      2580
    4. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      158
      2114
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      20
      1888
    6. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      77
      1845
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      40
      1509
    8. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      25
      1338
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      51
      1057
    10. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

      Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
      Tanssii tähtien kanssa
      24
      1032
    Aihe