Mutta söisittekö te jäniksen- tai valkohäntäpeuran vasan jauhelihaa?
Nyt on naudan jauhelihasta pula
Anonyymi-ap
10215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mun mies on metsästäjä, ja on syönyt jänöä, peuraa ja pulua vuosikymmenet. Nykyään hän syö sitä, mitä kaupasta hänelle tuon.
Itse en ole syönyt murhattuja eläimiä, en vasoja tai ikäloppuja tai keskitusleireissä kasvatettuja eläviä olentoja about 45 vuoteen.
Ei haittaa vaikka loppuisi kokonaan. Valmis jauheliha on täynnä epämääräistä sitkeää sidekudosmössöä ja luunpalasia. Kun jauhan itse, saan paljon parempaa.
Miksi ihmiset ostaa sitä jätteistä tehtyä mössöä, jota kutsutaan jauhelihaksi.
Hyvä kysymys! -vastaan hieman eri kysymykseen, eli suoraan tuottajalta lihat niin ei ole ongelmaa. Kaupat voi jättää välistä kokonaan. (Ostaja hoitaa logistiikan,kuljetukset,aikataulutukset, kylmäketjun sekä varastoinnin itse) reilu peli!
Kyllä nälkäänsä syö jänistä ja peuranlihaa, miksei hevosenlihaakin.
Jäniksen vasa? En tiedä mausta mutta ulkonäön puolesta saattaisi olla mielenkiintoinen.
Naudan jauheliha maistuu navetalle.
Mieluummin riistaa.
Riista maistuu mätäneviltä lehdiltä ja villieläinten jätöksiltä.
Haisee muurahaispesille.
Syksy tulee kaikille vapaus hakea omat lihat luonnosta,kun valtio tappoi kaikki yritykset eläintuotanto.
ei kukaan omista mitä metsässä villinä on.
Valtio on kansa ei yksitäinen pieni piiri.