Tosiaan pitkävaikutteinen ketipinor on nyt täysin loppunut apteekeista. Onko muille tullut eteen ja millaisia ratkaisuja olette keksineet tai teille ehdotettu? Mä nyt havahduin tähän liian myöhään, 200mg annostus ja enää noin 2vko lääkkeet jäljellä. Maanantaina soittoa terkkariin.
Miettinyt tässä mitä kantsis tehdä, yks vaihtoehto on kokeilla lyhytvaikutteista iltaan mut se pistää pään nykyään niin sekasin enkä ole aamulla työkuntoinen sen kanssa. Joskus kyllä oli toleranssia siihen, et jotenkin pystyin toiminaan sen kanssa. Niitä vissiin vielä apteekissa. Toki eipä tässä nyt työkuntoinen tule varmaan olemaankaan, jos tää pitkävaikutteinen pitää näin äkisti lopettaa. Tosin aloin muistelemaan tässä, et oliko jotenkin jännästi käänteisesti, että jos ottaa lyhytvaikutteista enemmän, vaikutus ei ole niin vahva? Onko joku kuullut tästä, en löydä netistäkään tietoa?
Mulla about kaikki muut antipsykoottiset lääkkeet kokeiltu ja on muuten aivan kamalia lääkkeitä, jos ei toimi. Toki tästäkin haluisin joskus eroon päästä, mutta aikamoista tulee varmaan olemaan tämä lopetus näin äkisti.
Ketipinor (pitkävaikutteinen) loppu apteekeista, mitä tehdä?
Anonyymi-ap
1
484
Vastaukset
- Anonyymi
Soita ensin maanantaina sinne terkkariin, ennen kuin teet itsellesi ongelmaa tuosta asiasta.
Sieltä varmasti osataan neuvoa, mitä kannattaa tehdä lääkkeen kanssa.
Kerroit, että lääkkeitä kuitenkin pariksi viikoksi riittää, ja maanantai on jo ylihuomenna. Kyllä asia selviää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1226598MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny535654Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.764416NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun844296Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja924049Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841426- 791235
- 3341227
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a51167Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?35978