Kun sen voi sopivassa hyllyvälissä sujauttaa taskuun ja kun se on siellä, niin kukaan ei tiedä onko se jo ostettu aikaisemmin.
Miksi ostaa sytkäriä?
Anonyymi-ap
10127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Käytetyssä sytkässä ei ole täyttä kaasua eikä kiveä.
Millainen luuseri oletkaan. Varastaa meiltä kaikilta. Eikä sytkärillä ole käyttöä kuin korkeintaan erästellessä.
Miksi sitä ei vain voi laittaa muiden ostosten mukana kassan läpi? Niinkö on pennit vähissä? Kysy joltain olisiko antaa vaikka viitosta.
Menin kerran myymään erikoismukia ABCn pihaan, että olisin saanut tupakkaa. Kukaan ei ostanut.
Jos varasto- ja hyllysaldo eivät täsmää, epäilys on vahva,.
Miksi joku varastaa jonkun 1.50 euroa maksavan tuotteen? Ei mitään järkeä.
Aika luovaa Vain tyhmä maksaa...
Tälläisten neropattien takia sytkärit myydään vain kassaneidin kautta.
Kivempiahan nuo "pieni talo preerialla" kaupat on. Ihan vituttaa ostoshelvetit. Toivotaan nyt että varastelu ja ilkivalta yltyy sille tasolle että automarketit joudutaan lopettamaan kokonaan. Ja lähikaupat palaa takaisin.
Helsingin poliisista eronneet huijaripoliisit olivat näpistyksien sallimisen kannattajia. Hyvä, että saivat potkut.