Muutaman vuoden vain kesti MAKE-akku

autossa ; 100 Ah. Nytkin näin lauha talavi. Oli edullinen Halpahallissa, oliko 80 euroa, mutta ei sen väärtti...varmahan joki puolalainen tmv..
384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Muutama vuosi on aika laaja käsite,,,
Kielitoimiston ohjepankin mukaan muutama on epämääräinen määrä, mutta "yleensä" se on enemmän kuin kaksi.

Äänestä
  • Noin kolme vuotta en tarkkaan muista.

    Äänestä

  • Normaali akku kestää jotain 6-10 v.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

autossa ; 100 Ah. Nytkin näin lauha talavi. Oli edullinen Halpahallissa, oliko 80 euroa, mutta ei sen väärtti...varmahan joki puolalainen tmv..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu