Mitäs taimenenhalaajia nämä persut oikein ovat?

Kun vesivoimaloita haluavat tuhota, jotta muutama kala joskus saattaisi jäädä satunnaissen sunnuntaikalastajan haaviin. Ja veronmaksajien rahoilla, 20 miljoonaa euroa. Rahaa on.

https://yle.fi/a/74-20150299
458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onko Jasperikin siis persu?

Äänestä
  • Kysytään kuolleilta raakuilta.

    Äänestä

Mielipuolista tuhota toimivaa sähköinfraa.

Äänestä
  • Ensin kalat sitten huvi. Kalasta saa mahan täyteen. Sähköä ei voi syödä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun vesivoimaloita haluavat tuhota, jotta muutama kala joskus saattaisi jäädä satunnaissen sunnuntaikalastajan haaviin. Ja veronmaksajien rahoilla, 20 miljoonaa euroa. Rahaa on.

https://yle.fi/a/74-20150299

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu