Stubb sanoi että kortit ovat hänellä, mutta millaiset on Stubbin kortit

Nyt näyttää että ne ovat huonot.
12145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tampereen typy sanoi että Suomi voittaa Venäjän sodassa.Mahtavaa.

Äänestä

Palsternakka vaatii lisää ammuksia.

Äänestä

Tampereen tyttö lupaa Tampereelta lisää aseita, mutta ei tiedä millaisia.

Äänestä

Juures väittää että Trump o tuhottu

Äänestä
  • YLE hölmö sitä komppaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    YLE hölmö sitä komppaa.

    Tampereen tyttö uskoo että vain Ukraina osaa tehdä aseita. Vaikka Ukrainan sotilaita kentällä kuolee.

    Äänestä

Vihannes väittää että vain Suomi osaa tehdä aseita.

Äänestä
  • Vihannes osaa rakentaa siltoja jotka kestävät vain 20 vuotta, mutta se riittää että Suomen kansa kuolee.

    Äänestä

Mutta miten käy Suomen kansan, moniko meistä tapetaan Stubbin vallanhimon vuoksi?

Äänestä
  • On sanomattakin selvää, vain köyhät ja tyhmät Stubb sodassa tapattaa Ukrainan tavoin.

    Äänestä

Musta Pekka jää kouraan tuolla menolla.

Äänestä
  • Joskus tuntuu siltä että Stubb on sodan jo hävinnyt ilman sitä aloittamatta.
    Tämä on järkyttävän huono asetelma, Stubb ei edes sota sasnut aikaan ja kuolemaa Suomen kansalle, Pekka Toveti sentään ehti johtajana jo sodan julistaa Venäjää vastaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt näyttää että ne ovat huonot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu