Venäjän turvallisuusneuvoston sihteeri ja entinen puolustusministeri Sergei Šoigu sanoo, että Ukrainan perustuslaki on este Venäjän hyökkäyssodan päättymiselle.
Valtionmedia Tassin haastattelussa Šoigu valitti, etteivät Ukrainan viranomaiset voi aloittaa rauhanneuvotteluja Venäjän kanssa, koska maan perustuslaki estää rajojen muuttamista koskevat neuvottelut.
– Ukrainan suurin vaikeus on sen perustuslaki.
JUKRA, MINÄ KUN LUULIN ETTÄ UKRAINAN SUURIN VAIKEUS ON RYSSÄ.
Venäjä: Ukrainan perustuslaki estää sodan päättymisen
Anonyymi-ap
0
94
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1082258
- 661405
Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html2321188Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/971135- 111088
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos671045Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.91952IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56949Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.175938Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸43898