Sina maksat sen verojen kautta.
Ukrainan tuki on suurinta tyhmyyttä
Anonyymi-ap
4321692
27Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 53 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 53 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 432
Vanhimmat
Suurinta tyhmyyttä on Venäjän hyökkäys itsenäisen valtion kimppuun!
Suurinta haaskuuta, suurinta kärsimystä, suurinta hulluutta!
Miksi vaihdoit puheenaihetta?
Minä joudun maksamaan sen kaupassa! ALV kortukset.
Kyllä joudut, eikä kukaan kysynyt haluatko.
Kun tukiraha siirtyy Ukrainan valtion tileille, niin rahojen siirrosta sieltä eteenpäin ei tiedä kukaan. Ei kukaan maksajista, vain ukrainalaiset poliitikot.
Meneillään on maailman suurin kusetus.
Ootko vaihtanut pipon kevätmalliin? Alkaa aurinko paistella : ).
Eihän tuo puheenaihetta vaihtanut.
Aiheenahan on suurin tyhmyys, jonka aloittaja väittää virheellisesti olevan Ukrainan tukeminen.
07:25:10 vain korjasi aloittajan väärän käsityksen.
Rauhoitu nyt tyhmä NATOtrolli kun et mistään mitään tajua.
Natonatsit on Hitleristä...
Paraskin puhuja. Syö kaalisoppasi ja ole hiljaa.
Koska Venäjän aloittama laiton hyökkäyssota on tähän asti Venäjän tämän vuosituhannen tyhmin tempaus. Ukrainaa ei tarvitsisi tukea jos te huilot pitäisitte huolen omista asioistanne. Mutta eihän se onnistu kun väkisin pitää alkaa hölmöilemään ja sitten itketään vodkapullo kourassa "länsimaalaiset ovat russofobisia". No miksiköhän?
Koska puhe on suurimmasta tyhmyydestä!
Putin on naZi.
Ja siinä on vedätetty venäjän kansaa, kuin Ukraina olisi ollut joku uhka.
Zelenskyi on naZI.
Niin suurinta tyhmyyttä oli kun Ukraina yhdessä Venäjän kanssa hyökkäsi Suomeen mutta vain Venäjä.on syyllinen
Se on 100% näin lukekaa Zeleneskyllä on veroparatiisissa 1, 2 miljardia€
Koska ilman natsi-Venäjän operaatio Barbaariryssää Ukrainaa ei tarvitsisi meidän eikä muiden auttaa!
Putin on naZi.
Just joo ja Trump on Jeesus!
Neuvostoliitto hyökkäsi Suomeen, jonka jäsen myös Ukraina oli neuvostotasavaltana? Mutta ei tainnut olla Ukraina siinä liitossa vapaaehtoisesti?
NÄIN ON!
Äänestivät NL liittymisen puolesta aikoinaan, eli oli se vapaaehtoista niiltä osin.
NAzi juutalainen?
Tuski9impa se yhtyminen kovin vapaehtoista lienee ollut, kun vajaa kymmenen vuotta aikaisemmin Stalin tapatti 1/4 kansasta nälkään.
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
##############################
Mene hoitoon!
Expersut kasvava ongelma Perussuomalaisille.
Expersut haukkuu surutta nykypersuja.
VOI REPPANAA!
Ukraina on terroristivaltio!
Juuri niin! Etkö haluaisi, että meitä autettaisiin, jos tuo roisto valtio hyökkäisi maahamme, tai kenties "venäläisenä" toivot, että Putinilla olisi vapaa pääsy maahamme terrorisoimaan samoin kuin Ukrainaa nyt!
Olemme varautuneet joka suhteessa siltä varalta, että tänne ei olisi kovin helppo työntyä tuhotöihn, vaikka kyllä sillä halu olisi!!
HAH, HAH, HAH!!!!
Venäjä on Euroopan suurin tuholainen!!! Sitä voi sanoa Euroooan suurimmaksi kusetukseksi Ukrainassa! Sukulaiskansansa maan tuhoaa vihanvimmassaan! On paskamaisin valtio Euroopassa tuo herra Putinin Venäjä! Tuollaisen paskamaisen valtion kanssa olemme muka olleet ystävällisissä "suhteissa"!
Sivistymätön valtio, Putinin suuri ja mahtava Neuvostoliitto!
Ei ole! Osa tuesta menee suoraan sotakalustona, jonka avulla Ukraina on torjunut Venäjän Nazi-hyökkääjiä jo yli neljä vuotta! Me menetäömme vain rahaa, kun Ukraina maksaa verellään itsenäisyytensä lunnaita!
Tukea ei lännessä kannata tippaakaan katua! Rahaa se vain on!
Putin on monta vertaa SUUREMPI NAZI!
Eipä näytä ulospäin siltä!
Kyllä ne Mustameren palatsit on rakennettu yksinomaan Putinille!
HeHe! Venäläiset vaalit!🤡🤡🤡😳😅🤣🤪😀👍👏
” Persujen kannatusromahdus ilahduttaa”
Älä sure! Se nousee takaisin!
Venäjä on SOTAKIIMAINEN TERRORISTIVALTIO!
Zelensky on AZOV terroristi.
Siis Suomen ja Ukrainan AZOV terroristien kaltainen.
Ja siinä on vedätetty venäjän kansaa, kuin Ukraina olisi ollut joku uhka.
Ei mitään epäselvää- Venäjän kansan suurin uhka on -PUTIN- Myös uhka muille kansoille-
Kukaan ole uhannut Venäjää- https://fi.wikipedia.org/wiki/Imperialismi
Mitään muuta syytä/syitä turha Postailla koska osa Imperialismista perustuu Propagandaan--vääristellään totuutta saadaan syy hyökätä-
Se on 100% näin lukekaa Zeleneskyllä on veroparatiisissa 1, 2 miljardia€
On täysin rehellisellä työllä hankittu jo ennen Presidentin virkaansa!
TOISIN ON PUTIN MAAILMAN RIKKAIMMAKSI KUTSUTTU -VENÄJÄN RAHAT HÄNELLÄ- Ei mitään epäselvää! Osa jaettu hyvä-veli systeemillä- PUTIN ON VARAS_-
Just joo ja Trump on Jeesus!
Voi olla myös Putin jos jeesustelusta puhutaan se on korkeampi voima mikä korjaa potin!
Neuvostoliitto hyökkäsi Suomeen, jonka jäsen myös Ukraina oli neuvostotasavaltana? Mutta ei tainnut olla Ukraina siinä liitossa vapaaehtoisesti?
NÄIN SIINÄ KÄVI-
Äänestivät NL liittymisen puolesta aikoinaan, eli oli se vapaaehtoista niiltä osin.
VENÄJÄN RIKOKSET: Venäjän sota Ukrainassa 2022 Videolla myös totuus Historiasta-
https://www.youtube.com/watch?v=OsRxRe-w1qo&list=PLemSztpLvUUXwdDs6n5IjC85C6pQcpfud&index=48
Ja mikä oli syy Putinilla polttaa Kirjastojen kirjat Ukrainan historiasta!! ETTEI VAIN TOTUUS PALJASTUISI-
LEIKATAAN UKRAINAN TUESTA!!!!!
ZelenZkyi on jutZku.🧔♂️✡️
Pyydä sitä kennelin hoitajaa viemään sut lääkäriin!
Menikö pyörätuoli jumiin!
Pysykööt persuissa.
Väität siis Venäjän hyökkäystä Ukrainaan Suomen syyksi?
Ja tästä moni suomalainen maksaa nyt hengellään noiden puolueitten takia jotka ei ole tehtävänsä tasalla.Ahneus ja uho on aina vaarallista.Eduskunta on täynnä pelkureita.
Otsikossa on asia!
Venäjä ei hyökännyt vaan puolustaa rajaansa kuten kertoi ennekuin operaatio alkoi.
Venäjästä tehtiin hyökkääjä koska eu voi niin tehdä
Tyhmyyttä on maksaa veroja ja ylläpitää hallitusta, lue syöpäläisiä, jotka harjoittavat tällaista politiikkaa.
Ei ole , vaan Putlerin puudeli.
Venäjän uhallakin annamme Ukrainalle rahaa, jotta Ukraina pystyy tehokkaasti puolustautumaan tuota roistomaista hyökkäystä vastaan! Putinille ei pidä antaa periksi! Putinin on lopetettava tuo kansansa tapattaminen!
Voittoa Ukrainasta ei tule, se on itsestään selvää! Putin vain menettää yhä enemmän miehiään ja muittenkin maiten kansalaisia tuossa aivan turhassa Hyökkäyssodassaan!!!
Viidettä vuotta tuo suuri ja mahtava tappelee pienempää sukulaiskansan kotimaata vastaan ja tuhoaa innolla kaiken mahdollisen!
Hulluksi lienee tuo Putin tullutkin! Lehdet jo kirjoittelivatkin siihen malliin, että tuo ukko raukka ei enää tiedä,mikä on oikein ja mikä väärin! Liekö tuo koskaan tiennyt, mikä yleensäkkään on maailmassa oikein!!
Kieroillut on kuitenkin aina!! Niin Suomessakin yritti ystävää teeskennellen alistaa Suomen "OMAAN ETUPIIRIINSÄ"!! Ei tuollaiseen ukkeliin voi kukaan luottaa!! Ilmankos kaikki Euroopan maat ovat NATOSSA!!!!!!!!
Mitä sinä puliset aivan palturia!?????! Emme suinkaan me ole sodassa emmekä aiokaan sotia!Me olemme rauhaa rakastava kansa!! Puolustaudumme tietysti, jos meille hyökätään!
Onneksi olemme NATOSSA ja meillä on tehokas armeija, joka koko ajan harjoittelee monien maitten armeijoiden kanssa! Putin voi pysyä siellä itä-rajan takana, niin kaikki on hyvin!
Jättäisi vielä rauhaam tuin sukulaiskansansa ukjrainalaiset, niin koko Euroopassa olisi rauha ja kaikki olisivat tyytyväisiä!!
Siis me olemme turvassa!!
Lääkkeesi?
Avaus on asiaa!
Venäjä on läntinen demokratia kun sitä vertaa sotarikolliseen Ukrainan AZOV terroristitien johtamaan diktatuuriin , missä terroristit murhaajat Suomiaseilla siviilejä surmaa Ukrainan naisia ja lapsia.
Puheenaihe on suuri tyhmyys! Jollei Kremlin hullu bunkkerikääpiö olisi hyökännyt Ukrainaan, niin asiat olisivat Euroopassa ihan hyvin.
Eli Suomi avustaa Ukrainaa, koska Kremlin bunkkerikääpiö on hullu natsivanhus!
Putler on Hitleristä, ihan sama on meininki Kremlin natsikääkällä!
Tukirahat ei siirry Ukrainan valtion tileille , vaan niillä ostetaan tarvikkeita toimitettavaksi Ukrainaan . Mielellään tuetaan Ukrainaa .
HÖPÖN HÖPÖÖ!
Sanalla kaukonäkijä voi olla useampi eri merkitys. Valitse näistä se, jota etsit:Selvänäkijä (parapsykologia): Yliluonnolliseksi väitetty kyky nähdä tai aistia tapahtumia, esineitä tai tulevaisuutta normaalien aistien ulottumattomissa.
Paniikki valtaa alaa perussuomalaisten keskuudessa
Kannatuksen lasku on johtanut epätoivoisiin esiintymisiin,
Ukrainassa paniikki
Donetskissa kriisipesäke Ukrainalle Todellisuudessa Ukrainalle katastrofaalinen tilanne on kehittymässä ...
Ei taida tuo historia olla oikein hallinnassa ?
Älä ota enää ...
ihmiset herää näkemään totuuden
Ukraina sen sodan aloitti 2014 vuonna!
`Mielläni annan veroeurojani sinne, jos sillä rahalla tapetaan venäläisiä ali- ihmisiä.
Varmaan Stalin kysyi ukrainalaislta haluavatko nämä hyökätä. 😂 Kuinka stanan tyhmiä te venäläiset idiootit olette? Putlerin trokkikoira ulisee!
Koska suurinta tyhmyyttä on Ukrainan sodan tukeminen.
ASIA otsikossa
Avaus asiaa
Ihan kuin Hitlerkin oli Juutalainen!
Täysin yhdyn edellisen viestiin! Suorastaan törkeää on Venäjän hyökkäys sukulaiskansan maille tuhoamaan ihmisten kotimaa ja heidän kotinsa!
Putinilla ei tunnun järki pelaavan!
Nyt sitten saa ukrainalaisten tuhotöistä nauttia omassa maassaan!
Sitä saa, mitä lähtee hakemaan! Järjetöntä on myös tapattaa omia kansalaisiaan typerässä, roistomaisessa hyökkäyksessä sukulaiskansan maille! Tyhmyyden huippu!
Turhaa murhetta oman maansa perheille!! Ei tuolla Putinilla juuri tunnu järki päätä pakottavan!laittaa soturinsa tapettaviksi Ukrainaan! Putin ei saanut alistettua Ukrainaa valtansa alle, niin tuhottavahan se oli!
Kyllä on tyhmyys huipussaan suuren ja mahtavan Venäjän diktaattorilla!!
Kyllä nuo varat menevät aivan tarkkaan sotimiseen! Putinin joukot pitävät huolen, että tuo turha sota jatkuu ja jatkuu ja tulee maksamaan maltaita!
Sanokaa tuolle hullulle Putinille,että lopettaa tuon turhan sotimisensa sukulaiskansaansa vastaan ja jättää nyt jonkin talon pystyyn raivopäissään!
Eihän tuo itse viitsi olla tuhoamassa, tuo herra PUTIN, mutta laittaa kansalaisensa tuhotöihin!! Ja tapettaviksi!!! Raukkamainen päämies, tapattaa tymyyttään kansaansa ja lisäksi muittenkin maitten kansalaisia!
Roistomaista ja sivistymätöntä porukkaa tuo Herra Putinin porukka hallintoineen päivineen!!Ei ole nykyaikaa tuollainen tolkuton tuhoaminen ja tappaminen EUROOPASSA!!
Putin on Hitlerin inkarnaatio.
Putinin joukot ovat kautta linjan täysin taulapäistä!Tarkoitan täällä kirjoittelevia!
Mollaavat tyhmyytään Ukrainaa, joka puolustaa upeasti kotimaataan tuota roistomaista hyökkäystä vastaan!!
On suorastaan halpamaista tuo Putinin touhu, mutta mitäpä voikaan sivistymättömältä venäläispomolta muuta odottaakaan kuin roistomaista tuhoa ja tappamista!
Tuo omien sotajoukkojensa tapattaminen on suorastaa hulluutta taistelussa sukulaiskansaa vastaan!
Maan johtajan toimet tyhmyydessäön aiheuttavat vain surua ja murhetta Venäjän kodeissa! Putin koettaa rahalla korvata perheitten murheet, mutta eihän raha korvaa perheitten isiä ja poikia!!
Putin tuskin välittää kansalaisistaan! Nyt on Putinilla kostokiihko päällä, kun Ukraina ei ollut altis alistumaan Putinn vallan alle!
Ryssänatsit ovat PUTINISTA!!!! Hitler on kuollut ja kuopattu!! Niin pitäisi kaikille suurtuholaisille tehdä!!
HAH, HAH!! Loppuiko aiheet??? Täytyy nyt hokea tuota tyhmyyttä NaZeista!!
Ryssän porukka näyttää tuon suuren tyhmyytensä hokemalla joutavuuksia!
Naurussa on pitelemistä, kun ryssiltä loppuu aiheet! Ukraina rynnistää Venäjälle!!Hieno homma! Saisi vaan paljin tuhia aikaan!v Alkaisi nyt vain taloja tuhoamaan samalla mallilla kuin Putininjoukot tuhoavat Ukrainaa!
Vuoroin vieraissa, sehän on "sivistynyt" tapa!! ELÄKÖÖN UKRAINA!!
TUHO ROISTOMAISELLE VENÄJÄLLE!!
Käykö sinun kateeksi, jos ZELENSKYILLÄ on omaisuutta! Venäjän Putinilla on monin verroin enemmän omaisuutta ja kansalta varastettua omaisuutta
Koettakaa pitää siitä yhtä suurta huolta kuin ZELKENSKYIN varoista!!!
Olikohan tuo liittyminen vapaaehtoista??? Oli varmaan samanlaista kuinaikoinaan Baltian maitten pakollinen liittäminen Neuvostoliittoon! Kansaa vietiin Sioeriaan ja Baltiaa asutettiin venäläisillä!!
Mikään maa ei ole vapaaehtoisesti kytköksissä Venäjään! Kaikki, jotka eroon ovat päässeet, ovat tosi onnellisia itsenäisyydestään!
Venäjästä on ollut vain harmia naapureilleen! Taitaa VALKO-VENÄJÄ seurata siinä suhteessa Putinia!! Mahtaako olla aivan vapaaehtoista tuo yhteistyö????
Tuo se vasta naurattaakin! Kuka ja mikä nyt tällä hetkellä terrorisoi UKRAINAA??? Mietipä ryssäparka sitä ensin, ennen kuin alat lavertelemaan täyttä sontaa!!
Käytä nyt hieman tuota pientä järkipalasta, jos sinulle sellainen on siunautunut!!
Vai oletko niin totaalisesti aívopesty, ettei enää omat aivot pysty ajattelemaan asioita rehdisti ja oikeamielisesti!
Ne ovat sellaiset "olevinaan vapaat vaalit"!! Kuinka ihmiset viitsivät mennä äänestämään tuollaisiin "feikkivaaleihin"?????
TuskinVenäjällä on ollut vielä koskaan PUTININ aikana vapaita vaaleja! Putin itse sanelee, kuinka kauan hän on diktaattorina Venäjällä!
Sääliksi käy ihmiset Venäjällä! He ovat diktaattorin vallan alla, joka jopa vaalit sanelee, mikä o tulos ja sehän on aina 120%!!!
Eikä muutkaan maat, jotka kaikki ovat liittyneet nyt NATON suojaan!! Sen verran vat kaikki maat oppineet, että Venäjän naapurina on parasta olla lisäsuojaa! Siihen valtioon ei voi luottaa pätkääkään!
Suomen viimeinen kokemus todistaa tuon taas jälleen kerran! Siksi SUOMIKIN on NATOSSA ja jopa RUOTSIKIN suojautui NATOON!!
Mahtaa Venäjän kansalaisia hävettää tuon kotimaansa tapa olla aina riitaa lietsomassa naapureittensa kanssa!
Toivottavasti nuo kirjat löytyvät kirjastoihin muista maista tai kodeista, jotkakenties ovat onnistuneet jäämään ehyiksi tuon Putinin roistomaisen tuhotyön jälkeen!
Nuo Putinin ja hänen kumppaneittensa touhut ovat täysin hullujen hommaa nykyaikana!
Ukraina saa kaiken mahdollisen tuen, mitä pystytään antamaan! Tuollaisen roistomaaan tuhotyön jälkeen kaikki apu annetaan Ukrainalle, mitä suinkin pystymme!
Tuota suurta ja mahtavaa tuholaista, Venäjää halveksimme täysin sieluin!! Muka eurooppalainen valtio! Lienee kotoisin jostakin syvimmästä, paatuneimmasta roistoalueelta!
Jos katsot, että Putinilla on oikeus mennä sukulaiskansansa maa tuhoamaan ja ihmisiä tappamaan, niin kyllä sinulla on syytä mennä mielenterveystoimistoon juttelemaan asiantuntijan kanssa!!
Tuolalinen julmuus on täyttä hulluutta sivistyksen aikakautena! Venähälle tuo sivistys ei ole ilmeisesti ehtinyt! Putinin myötä Venäjä in jäänyt takapajuiseksi maaksi!
Eihän siellä lapsillekaan opeteta muuta kuin sodankäyntiä ja ampumista!
Näin voi sanoa, että takapajuisuus on Venäjällä valttia!!
No jos on noin, niin lienee aivan kaistapäinn kirjoittelija!! Hulluus on vallan saanut jo, kirjoittajissakin! Alkavat satuilemaan!!
No siinä taas juttu, jolla ei päätä ei häntää! Mistä noita typeriä visertäjiä tänne oikein ilmestyy!?????
Hullun hommaa!
Ukraina on venäjän äiti.
*Mina* maksan mielelläni. Syön vaikka pelkkää kaurapuuroa, jos venäläiset menisivät kotiin!
80000 ukroa suomessa vaatii sinua maksamaan lisää omalle lautaselleen. :DD
No entäs ne palet? Mites ne?
Ja he saavat mitä haluavat, koska muuten rasismia
Niin....jos.
Kaurapuuron syönti ei auta venäläisiä lähtemästä Ukrainasta.
Ei myöskään aseet ja rahallinen Ukrainan auttaminen. Se on koettu ja nähty. Kaikki on mennyt hukkaan.
Ukrainalaiset vaativat Suomessa ja kansainvälisesti vahvempaa tukea Venäjän hyökkäyssotaa vastaan, nopeampaa oleskelulupaprosessia ja työllistymismahdollisuuksien parantamista. Suomessa monet kokevat byrokratian vaikeaksi, ja tuhansia on siirtynyt muihin EU-maihin, koska he eivät saa työpaikkoja tai vastauksia hakemuksiinsa.
Suomalaiset päättäjät on EU tyhmimmät päättäjät.
?? Katsoppas vain , taas on joku ollut krapulapäivillä ja purkaa nyt tuntojaan ...
Niin ja minä kun Ukrainan paskat lähtee
Hyvä toivottavasti lähtevät helvettiin suomesta
Ukrainalaiset ovat paenneet tuota roistomaisen maan, Venäjän ja tuon maan päämiehen herra PUTININ aiheuttamaa katastrofia Ukrainassa!
Tuo sivistymätön Venäjän valtio on hyökännyt sukulaiskansansa maille tuhotöihin ja näyttää nauttivan suunnattomasti tuosta tuhotyöstään! Lienee aivan oikein, että sieltä onnistuneesti paenneet ihmiset saavat turvan!
Ovathan turvan saanee Euroopasta ja USA:sta venäläisetkin, jotka pakenivat tuota herra PUTININ sotaa, että säilyisivät hengissä! Olivat sen verran viisaita venäläisiä, että eivät jääneet Putinin turhan sodan uhreiksi! Olivat sentään viisaita venäläisiä! Putinia ei voi verrata noihin viisaisiin, paenneihin venäläisiin!
Auttaminen ei ole mennyt hukkaan! Ukraina taistelee kaikella voimalla tuota roistomaata vastaan! Euoopan ja USAN auttaminen sodassa in antanut uutta intoa Ukrainalle ja se jatkuu täydellä voimalla ja kehittyy vain paremmaksi päivä päivältä!
Tuo suuri ja mahtava Neuvostoliiitto koettaa vain pysyä pinnalla, mutta vaikeaa tuntuu olevan!
Putinia ei enää kukaan Euroopassa kunnioita tuon tuhotyön jälkeen! Saisitte hävetä koko Venäjän kansa Ukrainan tuhoamisen vuoksi!
Tuohon sanoisin vain, että Venäjällä ne vasta tyhmät päättäjät onkin! Siellä onkin vain yksi päättäjä, herra Putin ja muut ovatkin sitten hiljaa., sillä siellä ei henkikulta ole minkään arvoinen. jos uskaltaa sanoa arvostelua Putinin toimista!! Tuon päättäjän tyhmyys näkyykin sitten UKRAINASSA!!
Henkensä säilyttäminen vaatii kaikkeen tyyttymiseen Venäjällä! Putinin sana on laki!
”Suomalaiset päättäjät on EU tyhmimmät päättäjät.”
PÄINVASTOIN! Paljon viisaampia kuin Putte! Mikä ei paljoa vaadi!
Se taitaa venäläistä harmittaa, kun ukrainalaiset ovat Suomessa, mutta Venäjän raja on suljettu Suomeen päin!! Venäläiset eivät pääsekään Suomeen ja taitaa tuo Putin sulkea nuo rajat lopullisesti ja koko kansa happanee Putinille uskollisina siellä rajojen sisällä pääsemättä nauttimaan Euroopan iloista!!
Nauttikaa nyt vain siellä kotimaasanne. jossa ei ole mitkään uutisvälineet toiminassa, paitsi Putinin sallimat. Suppea on Venäjän kansan hupi ilman medioita!
Heillähän on vapaa valta valita se maa, jossa katsovat parhaaksi olla ja elää! Ei heitä ole pakotettu Suomeen jäämään!!
Oletko venäläinen?? Silloin minä ymmärrän tuon sinun kiukkusi! Olisiko sinunkin parasta lähteä Suomesta sinne itä-rajan taakse kokonaan! Sinulla ei ole vara sanoa muitten maitten kansalaisista tuohin malliin kuten "paskaksi " nimitit! Paska taidat olla aivan itse!!
Lähde sinä ensin!! Ehkä sitten lähtevät!! Heillä on oikeus olla täällä niin kauan kuin "RYSSÄ" on tuhoamassa heidän kotimaataan!
Tuo on törkeyden huippu tuhota sukulaiskansansa kotimaata!
LÄÄKKEET ⚠️💊💊💊💊
Kun kerran alettiin mainita noita "vapaamatkustajia" niin otetaan vanhimmasta päästä : 1:nä eräs liikkuva kansa Intiasta , sitten Afrikan sarvesta tulleet suvakkiämmien lellikit , seuraavaksi Ekvaattorin ja Välimeren maiden "vainotut" insinöörit ja avaruuslentäjät joiden paperit unohtuivat kaikilta, samoin kuin näiltä ruutuhuiviterroristeilta ... Kuten kylän papat kauan sitten sanoivat : "leivälle on tulijoita .." ukrot ovat tosin oikeasti sotaa paossa vaikka on niissä joku lintsari seassa , onhan meilläkin näitä vasemmistolaisia ja viherpiiperöitä ...
Ukrainan tuki säästää ihmishenkiä.
Päinvastoin. Suomesta tulee varaton ja puolustuskyvytön, kun velkaa otetaan lisää ja rahat kipataan kasakoiden taskuihin.
Asiahan ei kylläkään teille putinisteille kuulu.
Trump on kusettamassa tyhmiä suomalaisia Putinin kanssa. Amerikkalaiset haluavat vain myydä aseita Eurooppalaisille.
Päivän vitsi.
Ukrot kusettaa eu tuella, kun sattuu olemaan molemmat impotentteja.
Mikä sinä olet? Pesupoika? Annat median pestä päätäsi, sisäpuolelta.
Sota käydään viimeiseen ukrainalaiseen. Näin Ukrainaa valmistellaan jaettavaksi.
Tämän takia eurooppalaiset ovatkin satsaamassa kiireellä omaan asetuotantoon.
Kuka hyökkäsi Raatteen tiellä ja kehnosti kävi.no ukrainalaiset tietysti.ja nyt niitä autetaan.sairasta touhua.
Eikö näitä Ukrainan miehiä ole Euroopassa pilvin pimein.onpa isänmaallista porukkaa
Natsien puolustajan puhetta, heitä natsi voltti.
Jatka vaan nimittelylinjalla niin eräs päivä ovellesi kolkuttaa haastemies.
Silloin Moskova oli onnistunut valloituksessa ja Stalin mahtikäskyllään lähetti niin ukrainalaiset kuin muutkin divisioonansa laajentamaan valtakuntaansa , ei ollut varmasti muuta vaihtoehtoa kuin totella ... tuollaiset kommentit ovat kuin suoraan Moskovan käsikirjasta valloittajille ...
😄😄😄😄😄
Niin mutta niinhän se on Venäjällä Suomessa ihan sama asia harva sotaa haluaa
Päinvastoin. Sellaisen tien päässä meitä odottaa ydinsota. Ukrainan takana seisoo globalistien hallitsema EU. EUn poliittinen johto ei pysty tunnustamaan typeryyttään ja tekemiään virheitä jotka ovat johtaneet talousliittomme kilpailukyvyn menettämiseen.
Miksi tätä faktaa ei haluta tunnustaa? USA ja Kiina ovat aivan liian ylivoimaisia EUlle nykyisin ja EU on pelkkä USAlle alisteinen renki myös talouden osalta. Ennen olimme NATOn talutusnuorassa, mutta nykyisin alennustilamme on totaalinen.
EU joutaa kaatumaan, Suomen talous on peruuttamattomasti tuhon tiellä. Olemme saaneet sitä mitä olemme tilanneet.
Niin, Venäjän talous oli kuulemme niin pieni, että emme edes huomaisi pakotteiden vaikutuksia. Se kertoo karua kieltä päättäjiemme typeryydestä.
Onko taas tehty uusia ennätyksiä taloudessa? Orpon mukaan taloutemme kasvaa. Ainakin konkurssien ja työttömien määrä kasvaa samoin kuin velkavuoremme.
Aasinhampainen presidentin paikalle tällätty CIAn talutusnuorassa oleva pelle olisi saatava takasin tikkatauluksi.
Se, että hyvinvointi-Suomi tuhotaan nykyisen idioottimaisen poliittisen johtomme toimesta kuuluu kyllä kaikille rehellisille suomalaisille.
Tulet ääliö katumaan puheitasi.
Sehän ryssää suututtaa, kun autamme ukrainalaisia ja koko Eurooppa auttaa! Venäjä on aivan yksin tuhoamassa sukulaiskansansa maita, mikä onkin tyhmyyden huippu! Kai voi sanoa. että tuo tyhmyyden huippu on herra Putin, joka ei osaa vihaansa pitää aisoissa, vaan antaa sen jyllätä tyhmyyden voimalla sukulaiskansan maassa!
Onneksi ei ole meidän maassamme tuhotöissä ja siksipä olemmekin NATOSSA!!!
” Sota käydään viimeiseen ukrainalaiseen. Näin Ukrainaa valmistellaan jaettavaksi.”
Venäjä itse kypsyy jo PALJON ENNEN SITÄ!
Hyvä työ maksetaan monin kerroin vielä Suomelle tavalla tai toisella! Oikeus toimii siten!
Luoja on kanssamme, siitä olen varma!
Tuon ryssän maan toivottavasti on LUOJA jo hyljännyt lopullisesti! Käskyt sanovat: ÄLÄ TAPA!!! Venäjä tappaa ja tuhoaa tolkuttomast! KOSTO TULEE!!!!
HAH, HAH,HAH ja vielä kerran HAHHAHAHAA!!!!
Sekös venakkoja harmittaa, kun Ukrainalle aseita löytyy vähän sieltä ja täältä!!
ELÄKÖÖN UKRAINA!!! VOITTO UKRAINALLE!! TUHO PUTINILLE!!
HAH, HAH; HAH; HAH!!!!!!!!
Kukahan mahtaa kusettaa ja ketä??????
Stalin oakotti ukrainalaiser Suomea vastaan! Ei ukrainalaiset siellä omasta tahdostaan olleet!
Ryssä on aina kaiken pahan takana!!n Sieltä ei tule mitään hyvää!!! Pelkkiä konnuuksia vain!!
!
HAH, HAH, HAH!!!!!!! Noinko se oikein ketuttaa!!! HAH, HAH!!!!!!!!
HAH, hAH, HAH!!! Tuntuu ottavan oikeni totisesti päähän, kun Suomi porskuttaa eteenpäin ja ilman PUTININ VENÄJÄÄ!!
Meillä menee aivan hyvin, kun jaksamme vain odottaa tuon noususuhdanteen alkamista!
Kaikki menee oikein hyvin vielä!!
Turha tänne muuta on tulla ennustelemaan!!
VENÄJÄ on tuhonsa tiellä! Tuo sota kostautuu Venäjälle vielä karvaasti!!
HERRA PUTIN SAA JUURI SITÄ, MITÄ ON HAKEMASSA TUHOTYUÖLLÄÄN!!
KOSTO ON MINUN, SANOO HERRA!!
Mikä siinä huolettaa ? Kyllä ne sen maksusitoumuksen lähikauppaan kirjoittavat edelleen (mutta olutta sillä ei saa jatkossakaan , turha on toivosi ..)
..ei ollut Raatteen tapahtumien aikana ukroilla vara valita , Moskova käski ja jos eivät totelleet , luoti tuli omalta puolelta ...
Ukrainan rahoitus voitaisiin ottaa yritystuista.
Saatanan hullu olet...
Puoluetuista mieluummin.
Se pitää kokonaan lopettaa ei mitään Ukrainan paskoille
Ukrainalaiset ovat urhea kansa, mikä muu kansa voisi jo viidettä vuotta taistella sellaista äärimmäistä pahuutta vastaan, mitä Venäjä on.
Näkyy Suomessa riittävän näitä Putinin porukoita vasureissa. Varmaan puolet näistä punaista Putinin kavareita.
Etkö muuta osaa kuin hokea tuota samaa? Silläkö pyyhit asiat pois?
Persuporvrit ihailevat diktaattori Putinia ja nykyajan yltiökapitalistista Venäjää.
Ennen Putin kun Zelenesky toinen on pelle ja toinen Mies
Kyllä, sanotaan että Suuri Kusetus on kyseessä. Meidän hallituksemme (ja presidenttimme) kusettavat tätä ah niin tyhmän hyväuskoista kansaa. Otetaanpa tuosta Ukrainan tilanteesta tuore esimerkki: Tänään oli Ylen nettiuutisissa pääministeri Orpon haastattelua EU-huippukokouksen tiimoilta, kyseessä isojen EU-maiden kielteisestä kannasta suureen 40 mrd eur Ukraina-tukipakettiin. Vasta viikko-kaksi sitten uutisoitiin Suomessa laajasti sitä että Ukrainan sotakyky kaatuu lähiaikoina kun Trump veti hetkeksi pois tiedustelutiedot ja aseavun. No, äsken Orpo-urpo totesi että Ukrainan tilanne kuulemma onkin luultua parempi. Ukrainan rintama ja sotakyky kestävätkin edelleen yllättävän hyvin. Herää kysymys, minne ne miljardit ovat nyt uponneet? Onko Suomenkin antama liki 3 mrd eur suora tuki (ja lisäksi liki sadantuhannen ukrainalaisen asuttaminen ja elättäminen Suomessa) haihtunut ns. savuna ilmaan, eli onko ukrot vetäneet rahaa kanavien ohi omiin taskuihinsa?
Maassamme on ilmiselvä psykoottinen Ukraina-hype päällä maamme johdolla. Ikävä kyllä myös vasemmistoliitto ja demarit ovat samalla tavalla sokeina haaskaamassa edelleen verovarojamme ja uutta valtionlainaa Ukrainaan, täysin kritiikittä. Lisäksi maassamme on verovaroilla palkattuna suojatyössä uskomattoman paljon kaiken maailman tutkijaa, tutkijatohtoria, johtavaa tutkijaa, tutkimusjohtajaa, sotatieteiden asiantuntijaa jne jotka toitottavat 24/7 samaa mantraa vuodesta toiseen.
Orpon kanta mm. sote-alueiden rahoitusvajeeseen ja lisärahan pyyntöön oli Purran kanssa ehdottoman jyrkkä "EI", mutta Ukrainan tukeen ei ole mitään miettimistä vaan myönnetään heti. Kansaltamme tullaan kuppaamaan ja leikkaamaan lisää huhtikuun budjettiriihessä, eli terveydenhoito heikkenee ja verot nousevat.
Olen varma, että Suuri Kusetus paljastuu vuosien päästä. Aikanaan tullaan sitten arvostelemaan päättäjiemme sokeaa uskoa Zelen porukan kaikkivoipaisuuteen. Pahimmillaan tämä sotaisuus ja Venäjä-vihaisuus (pyrkimättä rauhaan ja hyviin suhteisiin) kostautuu jopa sotaan joutumisena.
Hyvä kirjoitus.
Viisaat näkevät huijauksen jo nyt. Kukaan ei valvo mihin rahat ovat menneet, eikä ole ollut esillä miten jatkossakaan valvottaisiin.
Hyvin sanottu.kerrankin viisasta tekstiä.
..tuosta kirjoituksesta voi päätellä ettei tämä "runoilija" ole sotaan joutumassa , kävi miten kävi ..
Meidät on petetty se on varmaa raha menee zeleneskyn perseeseen
Venäjä on kaikenkaikkiaan aivan paskamaa!! Kaikki Euroooan maat ivat NATOSSA ja juuri tuin paskamaan takis!! Siltä ei olisi yksikään maa saanut rauhaa, jos ei olisi ylimääräistä suojaa!
Onneksi Suomikin pääsi suojaan! Valitamme sitä,että Ukraina ei ollu NATOSSA ja tuo paskamaa, Venäjä pääsi tuotöihin Ukrainaan tarkoituksena alistaa tuo viimeinen NATOTON maa!
Onneksi Ukraina taistelee, sillä eihän mikään maa halua olla missään tekemisissä tuon roistomaisen naapurin kanssa!
Kuinka te venäläiset voitte arvostaa tuollaista kotimaatamme. jossa on johtajana paskamainen diktaattori, joka ei voi olla sovussa oikeastaan kenenkään kanssa!!
VENÄJÄN käytös ei ole sivistyneen maan touhua! `SE on roistomainen maa ja sitähän ei EUROOPASSA kumarreta!! Putin joutaa tuhoutua tuohon omaan sotaisuuteensa!
Ei tuollaiselle hullulle kunnian kukko laula!!!
Voi hellanlettas sentään. Näitten mielestä pitäs antaa Putinin tappaa ihmisiä loputtomiin. Mitäs sitten teette kun Putin tulis Suomeen. Varmaan heiluttelette iloisesti tervetuloa Putin kylttejä.
Oletko vainoharhainen? Miksi Venäjä valtaisi Suomen? Juu puolestani Putin saisi tulla täällä käymään valtioviraana, olisi aika normaalistaa idänsuhteemme jotta kauppa ja turismi alkaisi. Venäjä olisi voinut ottaa maamme jo vuosia sitten, ennen kuin olimme edes Natossa. Nyt on päättäjämme ja media aivopessyt kansamme suurelta osaltaan hysteerisiksi ja Venäjä-kammoisiksi.
Löydättekö autuuden ja lopullisen turvallisuudentunteenne siitä, että maamme tuhlaa jatkossakin miljardeja lisää Ukrainaan pohjattomaan kaivoon? Jos nyt vaikkapa EU ottaisikin suuren yhteispaketin Ukrainalle luokkaa 40 mrd niin entä sitten kun Ukraina olisi sen saanut? Sama rumba alkaisi alusta! Ukrainan Zele alkaisi kerjätä heti sen jälkeen lisää rahaa ja aseita. On nähty. Ukrainalla on itsellään varallisuutta ja mm. valtavat kalliiden maamineraalien varannot, mutta itse eivät halua maksaa mistään tai laittaa infran eteen tikkua ristiin. Nyt ukrot odottavat tumput suorina että EU Suomi etunenässä rakentaa maan uudelleen ja laittaa voimalaitoksetkin moderniin 2020-luvun kuntoon (voimaloiden tekniikka on siellä edelleen 60-luvulta ja kaivostekniikka 50-luvulta!). Ukraina on ollut itsenäinen maa 90-luvulta alkaen mutta ei ole itse halunnut käyttää varoja maan hyväksi. Nyt rahaa kerjätään täältä Hölmölästä.
Taidat hallusinoida. Älä jää tuohon tilaan viikonlopuksi. Onneksi tänään on arkipäivä, pääset lääkärille.
Rahojen kippaaminen Ukrainaan (Putinille) takaa Suomen puolustuskyvyttömyyden. Velkainen tyhjä maa on puolustuskyvytön.
Ei tietenkään niin.
Miksi ei neuvotella sodan lopettamiseksi? Osapuolet eivät ole olleet vielä kertaakaan neuvotteluissa keskenään.
Venäjä on nihkeä neuvotteluille ja esittää ehtojaan. Ukrainan perustuslaki kieltää neuvottelut Venäjän kanssa.
Rajaton aseiden toimittaminen ei ratkaise mitään. Ei se edistä rauhaa.
Kuka niin tyhmä olisi, että lopettaisi sodan. Sehän sulkisi rahavirrat.
Löydätkö Sinä autuuden siitä, että odotat kansanmurhaaja Putinia suomeen ja herjaat Zelaä kerjääjäksi?
Mihin muuten venäjä on käyttänyt varojaan? Kerjäsivät rahaa Pietarin vedenpuhditamoon, Viipurin kirjaston remppaan ja mites ne Karjalan tasavallan lapsivangit?
Taidat olla sivari
"jotta kauppa ja turismi ..." sitä kauppaa ja niitä turisteja tuskin kukaan isommin kaipaa .. tai ehkä nämä tupakointia opettelevat kakarat , pitkälle alkoholisoituneet juoppolallit ja vasemmistohörhöt jotka eivät alituiseen tuiteriinsa punaviinejäkään kaipaa , ihastelevat aikaa kun "myymäläautot" kurvasivat ihan kotiovelle tuomisineen ...
?? Velkainen kyllä mutta tyhjä? Miten niin tyhjä , vastahan tänne on lappanut puolen miljoonaa maahantunkijaa joista suuri osa odottaa perheenyhdistämistä jolloin uusi pakolaiskomissaari .. vai mikä sen muutaman uusi kansainvälinen huippuvirka nyt olikaan ..sieltä hietikon laidalta lennättää jokaiselle ensiksi pakoon ehtineelle vaimon tai kaksi kymmenpäisine lapsikatraineen ... niin ettei sen puolustuskyvyn pitäisi ainakaan väenpaljoudesta kiinni olla .. ja aika usein on uutisissa ollut mainintoja jos jonkinlaisesta kärhämästä noiden lähtömaiden suunnalla joten voisi kuvitella että noin pahansisuisten heimojen asuttamaan maahan on paha pyrkiä väkisin ... vai kuinka ?
Ei tule eikä olisi tulossa mutta meidät aivopestiin että meihin kohdistuu uhka Venäjän taholta ja näin mentiin NATO:n joka on viimeinen niitti kun Usa väistyy suojeleeko Ukraina suomea
Sinulla on viisainta puhetta mitä olen lukenut toivottavasti lisää kirjoituksia tulee sinulta olet yksi harvoista joka sanoo totuuden sillä näin se on Ukrainan presidentti ei ole koskaan tyytyväinen vaikka kuinka paljon saavat
Zelenesky on piru joka kerjää ja on erittäin vihamielinen naapuria Venäjä vastaan unohdetaanko se Zelenesky kerää omaan taskuun satoja miljoonia
Etkö sinä hullu huomannut, miten Putin valmisteli Suomessa alueita etelästä pohjoiseen saadakseen Suomen alistettua "OMAAN ETUPIIRIINSÄ"!
Joten älä sinä puhu paskaa! Putin ei pyyteettömästi ole ystävä kenellekään, vaan aina on ilkeitä, paskamaisia taka-ajatuksia!
PUTINIA wi kaivata edes vieraaksi kuuna kullan valkeana!! Ei tuohon herraan ole luottamista edes vierailulla! Heti on miettimässä konnan koukkuja vieraalla maallakin!!
ÄLÄ sitä sure!! Olemme NATOSSA ja yhteispelillä se sujuu!!
Niin, Entäs ne sadat lapset, jotka Putinin joukot pakolla veivät Venäjälle sodan alussa ja nyt heitä siellä aivopestään lujalla kädellä!
Putin tarvitsee varastaa jo sotilaita tuleviin sotiinsa, jos sattuu vielä elämään jonkin vuoden!
Tuo lasten pakkovienti Venäjälle oli roistomaisuuden huippu ja yhtä roistomaista tuo hyökkäys oli Ukrainaan!
Venäjältä ei ole odotettavissa muuta kuin roistomaisuuksia kaiken aikaa!!
Tuota kaikkea ryssä kadehtii SUOMESSA!! HAH, hAH, HAH, HAH!!!!!
Venäjällä on paljon alkoholisteja, he toivovat varmaan, että auto toisi viinat kotiin!!
HAH, HAH, hAH!!!!!!
Ei näytä avustusmiljardit hukkaan menneen...
https://urly.fi/3N8X
Ukrainaan pumpattu jo miljardeja, mutta mitä niillä on saatu aikaan?
Elon Musk sentään on päättänyt tutkituttaa, mihin jenkkien avustusrahoja on käytetty.
Rahat siirtyvät sveitsiläisten ja arabialaisten pankkien numerotileille. Ptinin, Zelenskyn ja heidän sukulaistensa taskuihin.
sodan edistäminen on tyhmyyttä. Lännen ja naton talous ristiretki itään tulee liian kalliiksi. Poliitikkomme osallistuvat järjettömään massa-tuhontaan !!
Terve järki ja itsenäisyys on menetetty. Suomi on vain alisteinen netto-maksaja, ilman äänivaltaa.
Lisänä sisä-poliittinen tuho Suomessa.
Suomen tuhoaminen ja muuttaminen turvattomaksi lasten raiskaus kehitysmaaksi näyttää olevan se vas.vihreiden unelma.
Myös markkina liberalistit haluavat riisto-keinottelu yhteiskunnan.
- Ja kyllä se Suomen muuttaminen pohjolan kongoksi - se visio, onkin jo tehnyt Suomesta jo nyt raiskaus landian, turvattoman huumekauppaa valtion
yli-velka valtion...
- jossa häärii viides kolonna , sopeutumis haluton, ylimielinen kela lomilla lepäävä väestö-massa,
Näin uskonto-poliittinen terrori lisääntyy !! Ollaan tuhon tiellä.
Maamme päättäjät -ja myös muiden pienten maiden johtajat- ovat uskomattoman aggressiivisia asevarusteluun ja Ukraina-kiihkoisia. Tulee mieleen ns. pikkupiski-käytös eli pikkupiskit haukkuvat aggressiivisesti isompia hihnassa olevia koiria, mutta tositilanteessa menettäisivät henkensä.
Kokoomus Persujen hienolla tuella on saamassa maamme talousromahdukseen ja keskiluokkakin köyhtyy paarialuokkaan. Tällä saadaan kansa nöyräksi halpatyövoimaksi ja tätä tukee valtavan mamumäärän vastaanottaminen. Kun mamut asutetaan Helsingin alueelle, saavat kokoomuspäättäjien kaveripomot raksafirmoissa myös lisärahaa.
Ukrainan tuet ovat suurta mielipuolisuutta, sama olisi polttaa setelit uunissa. Stupido ja Hullu-uho allekirjoittivat vuosi sitten Zelen kanssa 10-vuotisen avustus- ja yhteistyösopparin ja se nielee arviolta 20-25 mrd eur lisää maamme varoja! Avustuksista iso osa haihtuu jonnekin, eli ukro-oligarkkien ja virkamiesten taskuun. Biden antoi valtavia summia ja asemääriä Ukrainaan mutta heti niiden saamisen jälkeen Zele kerjäsi pettyneenä lisää ja kiukutteli kuin pikkukakara siitä että nuo määrät eivät riitä mihinkään. Nyt uutisissa urpo-Orpokin myönsi että Ukraina pärjää rintamallakin odotettua paremmin ja voimavarat riittävät. Ja vasta pari viikkoa sitten päättäjämme ja EU-höpöt kiljuivat että Ukraina on romahtamassa.
Ukraina ei tee maansa eteen tarpeeksi itse. Oli aikaa varustautua yli 30 vuotta ja antoivat ydinaseensakin pois. Kaikki infra on ikivanhaa ja odottavat koura ojossa kuin afrikkalaiset että länsi rahoittaa ja korjaa infran moderniksi. Ja kaikki annetaan lahjana, ei lainana.
TURHAAN motkotat! Sananlasku sanoo, että auta miestä mäessä, älä mäen alla!!!½½
Korona piikitysten jälkeen homma lähtenyt lapasesta, toivottavasti trumppi ja Putin pistää luun kurkkuun eu. Sekoboltseille
Etkö tiedä että trump kannataa korona rokotuksia ja itse myös ottanut k rokotteita? putin myös kanntaaa kornapiikeä hän vetää sputnik kornapiikejä kai tieädät nämä asiata?
Runppihan se oli, joka kiirehti rokotteiden saantia warpspeed operaatiollaan.
Siinä onkin kaksi sekoboltsia, TRUMP ja PUTIN!! Mihin tämä maailma onkaan menossa kun hullut maailmaa johtaa!!
Kyllä alkaa yhä hullummaksi sotapsykoosi Suomen päättäjillä yltyä. Trump yritys rauhaan sai Euroopan täysin sekaisin. Onneksi Etelä- Euroopan maat jarruttaa ja Orpo uho vaan kasvaa, nyt äkkiä suitsia kokoomusuhoille.
Donnie vaari sai aikaan jäkis ottelun suunittelun voiko enään nolopai olla tältä puutini puudeli olla?
Ukraina ei kuulu eurooppaan.
Sota olisi loppunut jo alkuunsa jos ali-ihmisten sisällissotiin ei olisi puututtu.
Juuri näin. Me olisimme ratkaisseet asian ja maamme talous ja peruspalvelut olisivat myös hyvässä tilassa.
"Ali-ihmisten sisällissotiin ..."
Ukrainan tukeminen on sijoitus tulevaisuuteen.
Olet hullu.
😁😁😁😁😁😁😁😁😁🤪
Mitäs helevettiä täällä kirjoitellaan tavallisille kansalaisille että sinä maksat.
Minkä me sille voimme, päättäjät ne velat ottaa ja leikkaa.
Ei täällä ole tapana hyökätä päättäjien kimppuun vaan annetaan niiden tehdä työnsä.
Sitäpaitsi jonkun verran ollaan kyllä valmiita osallistumaankin, että saisi hulluuden loppumaan.
Ryssän kätyri hyökkäsi äskettäin sivulle hulluine kirjoituksineen!! Mitä ihmettä se täällä pomppii! Luuleeko tuo paska, että me tuota säikähdämme!!
Pysyköön kotonaan, MOKOMA!!
Kokoomuksen ääliöt tulevat esittämään vielä solidaarisuusveroa Ukrainan tukemiseksi. Jos näin käy niin tyhmyydellä ei tosiaan ole rajoja.
Orpon mukaan Ukrainan tilanne onkin hyvä eikä romahduspisteessä:
https://yle.fi/a/74-20150250
Niin että kuka valehtelee ja kuka kerää hölmöjen lahjoitukset omaan povitaskuun?
Vai että Ukraina EU:hun jo v.2030? Siinä sitä onkin muilla jäsenmailla maksamista....
Eikun venäjä vastustaa Ukrainan puolustautumista ja integroitumista länteen. Mikähän on syy?
Ukrainan piti olla jo 2022 keväällä olla jälleen osa venäjää tai Valko-Veneäjän tapainen "ystävä".
Kuinka meni niinku omasta mielestäsi tuo "erikoisoperaatio"? Mites "hölmöt" on tuohon vaikuttaneet?
Pienet tulot, pieni verotus. Vähäiset tuet Ukrainaan. On yhtäkuin pysy köyhänä
Entä se tosiasia että Ukraina ei enää pysty rekrytoimaan sotilaita?
Vievät kuulemma väkisin kaduilta rekrytointia vältteleviä?. Keitä ovat nämä karskin oloiset keski-ikäiset ukrainaa puhuvat hemmot täällä kaupunkialueella kuljeskelevat? Ovat saaneet tarpeekseen ehkä.
Nuoret viedään kuukauden pikakoulutuksella eturintamalle, tietää sen että kuolevat nopeasti siellä.
Koska "sopivan" ikäiset ovat jo kaatuneet rintamalla, yläikärajaksi on nostettu 65!
HALOO! TODELLISUUS!
Miten tuo case voitaisiin voittaa nyt, kun sitä ei ole voitettu tähänkään asti? Euroopan aseteollisuuden nostoon menee vuosia. Ja ketkä niitä aseita sitten vuosien kuluttua käyttävät siellä?
Ukraina on yhtä kuin Venäjä ja samat asiat tapahtuvat niissä mutta vain Venäjä on paha
Sinähän puhut Putinin tavasta hankkia sotilaita Ukrainaan! Älä viitsi kääntää sitä Ukrainaan!
Venäjältähän pakeni nuoria miehiä toistatuhatta tuon sodan alkuvaiheessa ja nuo miehet ovat ympäri Euroopaa ja USA:;ta!
Ukraina taistelee voittoon ja sille ei ryssä voi mitään! Ukraina ei alistu tuon roisto Putinin tahtoon vaan haluaa olla itsenäinen eurooppalainen maa, kaukana PUTINISTA!
Putin ei ole oppinut, että pyssyllä ei ystäviä saa, pelkästään vihamiehia ja he lisääntyvät vaan tuollaisen paskamaisen hyökkäyksen takia!
Vielä suurempaa hulluutta olisi antautua venäjälle.
Palkkaeurot muuttuisivat rupliksi ja kopeekoiksi.
Ruokapalkkana kaalisoppaa.
Ukrainan tukeminen tietää euroihmisten kuolemaan. Rahaa on ..
Euroihmiset elää ja vaikuttaa! Venäjällä lienee kohta vaikeampaa, jos Putin jatkaa sotaansa!
Panoksia orpon luotirataan? https://areena.yle.fi/1-74577109
Maksan enemmän kuin mielelläni siitä että huiloja mätetään oikein perusteellisesti pataan isän kädestä Ukrainan pelloilla ja myös Venäjän puolella😊
Hyvästä viihteestä ja turvallisuudesta kannattaa maksaa👍
Huilot maksavat sen sijaan tyhmyydestä😁
Mutta venäjämielisyys on typeryyden ja iljettävyyden maksimointia! Kuinka joku oikeasti on niin kahjo, että ihailee Kremlin Putleria ja hänen luomaansa venäläistä natsismia?
Keroisiko joku naapuriseuralainen?
Kuka on niin hullu että ihannoi zeleneskyä
Zelenakyi on rehti mies ja taistelee kotimaansa puolesta! Putin taas on roisto, joka hamuaa naapurinsa valloittamista! Putinin on hankittava "ystäviä" tappelemalla, kun muuten ei naapurit ystäviksi suostu eikä naapurit suostu pakottamallakaan, syntyy vain vihaa, joka ei helpolla laannu!!
Putin ei uskalla tullakaan Eurooppaan, kun hänet on etsintäkuulutettu, mutta Zelenskyi on tervetullut vieras jokaiseen maahan Euroopassa!
OIn siinä miehillö suuri ero!!
Me ollaan maksettu niiden troonit, joita ne lähettävät Suomeen.
Todella totta puhut
gb sotahullujen globalistien siirtomaasotaa ukrainassa on Suomi tukenut jo liikaa.
Palkintona tuesta saatiin saastunut Suomenlahti.
Ja suomalaiset elää vaaran alla, odotellaan milloin 75kg rähde osuu....
tämä on nato horhojen unelmaa !
NYT ON OTSIKKO ASIAA!
Hyökkäys Suomeen on kostettava
Mielelläni minä sen maksan.
Oligarkit kartuttavat tilejään pienestä Suomesta tulevilla miljardeilla ja nyt oligarkkikingi Zelensky on hyvin vihainen miljardien ollessa liian pientä, joten lähetti muistutukseksi droonipilven.
Onhan Zelenskyn ylin ystävä Ylipäällikkömmekin vaiennut molemmilla kotimaisilla.
Se on juurikin näin Zelenesky on yhtä kuin Hitler saksalaiset poltti Lapin ja Ukraina pommittaa Suomea mutta ei se mitään
Mitö sínä puhut palturia! Putin se HERRA HITLER ON!! Hän on yhtä innokas hyökkäilemään jaalistamaan naapureitaan kuin Hitler aikoinaan!
Joten älä , ressukka, puhu palturia, kun et asioista näytä tietävän yhtään mitään!
Aloittaja mieluummin haluaa venäjän orjiksi ?
Mene hoitoon!
Sina maksat
Otsikossa koko asia!
Ei senttiäkään ukrainan varkaille!
Venäjähän se varas on! Varastanut Ukrainasta lapset ja taideteokset! Voiko pahempaa varasta Euroopasta löytyä????????
Pahempaa roistoa ei todellakaan ole EUroopassa kuin on tuo herra Putinin Venäjä! Se on suuri varas ja suuri tappaja ja suuro tuhoaja! Voiko enää enempää olla negatiivisia adjektiiveja, niitä kyllä löytyisi Venäjälle lisääkin, mutta olkoon nuo nyt ensitilassa!!
Zelenskyi on eliminoitava!
Korjaus: Putin on eliminoitava !!!!!!!!!
Ei suinkaan Zeelenskyi, joka yrittää puolustaa kotimaataan tuota roistomaista herra Putinin hyökklystä vastaan!
Zelenskyi on oikealla asialla, mutta Putin on roiston asialla!! Putin olisi siis eliminoitava! Roistot yleensä eliminoidaaan, mutta ei kotimaataan puolustavia sankareita!
KANNATAN!
Tiltuilu on suurinta tyhmyyttä.
OTSIKOSSA ON ASIA!
TÄYTTÄ JÄRJETTÖMYYTTÄ ON TUNKEE RAHAA UKRAINAN PASKALÄJÄÄN!
ONKO SIELLÄ VENÄJÄLLÄ JO NIIN KOVA PANIIKKI, ETTÄ PITÄÄ CAPSLOKKI POHJASSA HUUTAA!?!?!?!?
Mielestäni suurin paskaläjä on Putinin Venäjä ja sen on täyttä totta, jos on uskomista tarinoihin, kuinka paljon on Venäjällä roskakuormia ja haisevia tunkioita!
On turhaa tulla puhumaan naapuristaan aivan roistomaistam tarinaa. Pidä mölyt mahassasi, sillä tiedämme tarkkaan, miten Putinin maassa asioita hoidetaan! Siksi kai Puitn oli Suomeakin yrittämässä omaan piiriinsä, koska Suomi on auttanut Venäjää monin tavoin maan kehittämisessä!
HYVÄ AVAUS!
Otsikossa on asia!
Natsien tukemisessa ei ole järkeä!
Ei Suomalaiset Kremlin NaZeja tue, olet ymmärtänyt jotain väärin.
antavat rytsölöiden 39 ryöstämät maat takaisin
Näin kertoo ryzzän SS politrukki Igor, taitaa russakoilla olla ongelmia riittävästi omassa maassa.
Sitten kun se sota on meillä niin onko suurta tyhmyyttä puolustaa isänmaata? Se on nyt viisautta että avustetaan Ukrainaa jotta se putinin sotakoneisto pysähtyy Ukrainan alueelle kuin että valloitushimo saa vallan ja hän palauttaa venäjän imperiumin rajat. Slava Ukraini!!!
Slobo Unkari!!!🇷🇼
Putinin sylikoira saa kohta putelta moloa persuksiin.
Olis varaa maksaa vähän enemmänkin.
Jos venäjä voittaa Ukrainan, niin sen jälkeen Suomi on vaarassa ja omaisuutemme. Vievät seinävessanpytytkin, joita eivät osaa asentaa, ja kaikki pöytähopeat tietenkin vievät. Niistä hopeista ne tykkää, kun kuvittelevat, että heidän maaorjaesi-isänsä olivat osa tsaarillista ylimystöä.
Ihan hullua hysteriaa. Hittojako Venäjä tätä maata valtaisi? Ei täällä ole mitään mitä ei olisi Venäjällä. Kansamme on erilaista, juroa, kieli kaukana venäjänkielestä, sen sijaan Ukraina on slaavimaa samansukuisine kielineen. Oltaisiin oltu erossa Natosta eikä talouspakotteita ja rajasulkua, niin maamme voisi hyvin.
Voi, VOI! Kyllä ryssä pysyy omien rajojensa takana! Suomi taisteleeja Suomi saa apua NATOSTA!
Venäjä on niin paskamainen maa, että pysyköln lestissään!!
Sitä minäkin ihmettelin, mutta olipahan alkanut suunnitella Suomen alistamista "OMAAN VALTAPIIRIINSÄ". Oli jo hankkinut alueita etelästä pohjoiseen ja hyvin strategisista paikoista! Suunnitelmat olivat selvät alistaa Suomi, joten älä puhu moskaa, jos et tiedä asioita oikein!
Täällä joku yrittää estää rehellistä puhetta!!
Ruotsi myi ukroille hävittäjiä ja varmasti muutakin.
Suomi antaa ilmaiseksi aseita sinne. Voiko tyhmempää Hallitusta olla. Sinä maksat leikkauksilla ja velkajarrulla myös jatkossa.
Ruotsi kyllä antanut paljon kalustoa ihan ilmaiseksi.
Kyllä, mutta ei se mene näiden taulapää-poliitikkojen kaaliin eikä osan kansaammekaan. Ukrainan tukea ei koskaan olisi pitänyt aloittaa meillä eikä muuallakaan, näin maa olisi pakotettu neuvottelemaan siedettävä sopu Venäjän kanssa ennen sodan alkamista.
Paskan marjat ja mansikat! Venäjä olisi vain pakottanut Ukrainan omaan hallintaansa ja tapattanut mahdollisimman paljon ihmisiä, ennen kuin olisi ollut tyytyväinen tilanteeseen!
Pakolla ei kuitenkaan ystäviä saa, vain pelkkiä vihamiehiä!
Kyllä PUTININ tavat tunnetaan! ROISTO MIKÄ ROISTO!!
Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa, Purra pistää rahat ukrainaan!
Puhu pukille, roisto!! Ujrainaa on autettava tuota roistovaltioita vastaan! Tuollaista maata kuin tuo Venäjä on, ei kuuna kullan valkeana voi enää arvostaa, oli tulevaisuus mikö tahansa tuossa maassa!
On niin paska maa kuin ikinä olla voi! Sehän on selvä, kun maassa on yksinvaltias diktaattori! Kyllä maassa pitää kansalla olla vapaus elää, puhua vapaasti ja jopa päämiehestä saada sanoa tosi arvostelut ilman että siitä tapetaan ta pannaan lopuniäksi vankilaan!
Jaa.
Minä maksan sen erittäin mielelläni. On suorastaan kunnia-asia päästä rahoittamaan huilojen harvennusta. Yksikin huilo vähemmän on ihmiskunnan pelastus.
Orpo Tappaa Suomen
Nuorisotyöttömyys kasvoi Suomessa vuonna 2025 huimaan 21,8 prosenttiin..
Ukrainan tukeminen on kuin itseään ampuisi!
Ukrainaan hyökkäys on kuin hyökkäävä maa tapattaisi oikein mielellään oman maansa mieskansalaisia miljoonia ja Putin nauttii tuosta taistelusta ja noista sinkkiarkuista, mitä Venäjälle ilmestyy kaiken aikaa!n Nauttikaa nyt vain niistä hautajaisista ja PUTININ SURUNVALITTELUISTA!! KAMMOTTAVAA!!
Täyttä hulluutta
Bunkkerihomo Putin hävinnyt sodan jos katsoo Venäjän taloutta, alamäki menossa ja vauhti vaan kiihtyy.
ÄLYVÄPAAT TUNKEE MILJARDEJA TAPPAMISEEN!
Ukrainan tukeminen on suurta viisautta. Se tuntuu olevan myös ainoa yhteinen viisaus, mikä tässä maassa on jäljellä. Sitä viisautta pitää puolustaa. Parempi tukea maata, joka taistelee agressiivisen militaristisen imperiumin raakaa hyökkäystä vastaan kuin joutua itse myöhemmin yksin tappelemaan kyseistä imperiumia vastaan. Ei pidä unohtaa talvisotaa ja sen lopputulosta. Suomen on ehdottomasti parempi puolustautua laajentumishaluista Putinin Venäjää vastaan liitossa muiden kanssa. Suomalaisten kannattaa auttaa maataan puolustavia ukrainalaisia niin paljon kuin ikinä kykenemme. Toivoisin, että kykenisimme enempään, mutta maamme on polarisaatiohulluuden takia eripurainen ja heikko. Suomen nykyinen hallitus on vielä päälle päätteeksi sössinyt maan talouden umpisurkeaan kuntoon. Syy Suomen heikkouteen ei ole Ukrainan, se on ihan omaa syytämme. Syy Suomen ja Venäjän huonoihin väleihin taas on yksinomaan Venäjän. Ei Putinin Venäjän kaltaisen naapurin kanssa voi olla hyvissä väleissä jos haluaa säilyä itsenäisenä ja vapaana.
"Ukrainan tuki on suurinta tyhmyyttä" NÄIN ON!
Joo tuessa ei ole järjen hiventäkään!
AIVAN TÄYTTÄ HULLUUTTA!
ONKO Orpolla kanttia pistää tuki jäihin!
UKRAINAA EI KANNNATA TUKEA!
KYLLÄ Ukrainan tuki on suurinta tyhmyyttä
TYHMÄÄ on tukea ukrainaa!
UKRAINA HÄVIÄÄ SODAN!!! Joten tukikin menee kankkulan kaivoon!
Tietääkö ryzzän SS politrukki Igor, NaZi Venäjällä sota sana kielletty. 3 päivän erikoisoperaatio barbaari ryzzä sallittu. Tietääkö ryzzän SS politrukki Igor, minkä NaZi maan tunnus on Z, katsoin videoita, näytti äijät ihan Mongoleilta, tätä jäin miettimään.
PELLEJEN TOUHUA!
Ryssien hävittämiseen kaikki tuki on tarpeen.
Maksan erittäin mielelläni. Onneksi sinäkin maksat, mikäli olet veronmaksaja.
Hallitusta ei kiinostta ihmisten tervehtyminen!
UKRAINAN TUKEMINEN ON JÄRJEN KÖYHYYTTÄ!
Pidä tauko siellä Pietarissa ja anna meidän suomalaisten keskustella Suomen asioista
HÖLMÖ SUOMEN KANSA ON AIVOPESTY TUKEMAAN UKRAINAN SOTAA.
MONTA VUOTTA JOKA MEDIASSA PELKKÄÄ UKRAINAN SOTAA KOKOAJAN.
MONI HÖLMÖ USKOO, ETTÄ UKRAINAN SODALLE TULEE JAKAA MILJARDEJA VAIKKA SE VIE RAHOJA POIS OMISTA TUISTA. NÄIN HÖLMÖÄ PORUKKAA SUOMESSA ON
Osaako ryzzän SS politrukki Igor kertoa, miksi Venäjällä vietetään avoimien ikkunoiden päiviä?
Unohtui kiireessä sitten rakentaa ovet, ryzzä ryzzii aina. Siinähän voi loukkaantua pahasti jos joutuu kulkemaan ikkunoista ja talo korkea. Tällaista olen tässä miettinyt, Igorilla varmaan paremmin tietoa tästä.
Idiootti NaZi Putin tunkee sotaan melkein 200 miljardia euroa joka vuosi, sekö on hienoa? Rauhotu ryzzän SS politrukki Igor ja syö kaalikeittosi, hengästyt vielä kun täällä huudat.
"SE ON VARASTAMISTA""!!!
Asia on otsikossa!
Tyhmäähän se on!
NaZi Putinin päivät luetut kun kansalle selviää totuus.
Missä persu, siellä tyhmyys ja ongelma!
Eli demarien viimekauden vaaliohjelma!
Näin siinä käy, että Suomea viedään kuin pässiä narussa. Kyllähän sinne rahaa uppoaa ja sota jatkuu lännen tuella. Eikä vielä ole puhuttu jälleenrakentamisen laskusta mitään. Suomalaiset joutuvat kerjuulle ja meidän eliitti muuttaa ulkomaille.
kasvava ongelma Perussuomalaisille.
Zelenskyi on valehtelija!
☠️☠️Putin on NaZi☠️☠️
TOTUUS ON!
Ukrainan tuki VS syöpäkuolemat, kumpi valitaan?
Maanpetturihallitus työntää rahamme Ukrainan natseille!
Ryzzän NaZi politrukki mitään Suomeen maksa, herätys Pietarissa.
JÄRJETTÖMYYTTÄ!
Ukrainalaiset tapelevat välillisesti myös meidän puolestamme.
Ainakin toistaiseksi hinta on ollut halpa.
JÄRJETÖNTÄ!
Niihä tuo on.
Niihän se on rahan tuhlausta!
Ei siinä ole järjen hiventäkään!
Paljonko Pietarin SS politrukki maksanut veroja Suomeen? Et sinä ryzzä tänne mitään maksa.
Zelenskyi ampuu vielä itsensä. Niinhän Hitlerkin teki!
”Zelenskyi ampuu vielä itsensä. Niinhän Hitlerkin teki!”
Ei ammu eikä hän ole mikään Hitler!
Putte sen sijaan on ottanut Gröfazin esikuvakseen!
Suurinta tyhmyyttä oli hyökätä Ukrainaan. Kolme päivän erikoisoperaatio.
Ryssä oin koko Euroopan PAHAN ILMAN LINTU!!!
Ei kaikki ole rahasta kiinni.
Olen avaajan kanssa samaa mieltä.
Paras olla silloin kun itse avaa?
Victor Orbanin kokema vaalitappio Unkarissa oli isku kansallismielisille patriooteille kaikkialla läntisessä Euroopassa, mutta pian Bulgaria on noussut tuomaan valoa globalistien lietsomaan ylikansallisten agendojen pimeyteen. Maan parlamenttivaalien voittaja, Bulgarian edistyksellisen puolueen Rumen Radev, vaatii vuoropuhelun palauttamista Venäjän kanssa.
Venäjän talous menee alamäkeä ja lujaa, kiitos NaZi Putinin laittoman hyökkäyssodan.
On se tyhmyyttä!
Se on tyhmyyttä!
Joo! LEIKATAAN UKRAINAN TUESTA.
Tunnepitoinen päätös vailla JÄRKEÄ!
Onhan meillä rahaa koska aloituksen tekijäkin maksaa
No ei siinnä järkeekään ole!
MAAN PETTRUUTTA SE ON!
Onko ryzzän SS politrukki valmiina rintamalle. Voi pian kutsu kuulua, alkaa armoton valmistautuminen.
Ei ainakaan Suomen etu!
Ukrainan droonit vievät Puolustusvoimien voimavaroja
Suomen on saatava nopeasti kaupunkien ilmatorjunta kuntoon.
Puolustusvoimat ottaa reserviläisiä aluevalvontaan.
Mistä teoista perussuomalaiset ottavat itse vastuun?
TÄYTTÄ TYHMYYTTÄ!
Aloittajalta putinin sylikoiran ulinaa.
Todellakin on!
Ukraina on kuoleva valtio
Hienoa tukea Ukrainan puolustus taistelua Venäjän NaZi barbaareja vastaan. Pietarin SS politrukki mukaan, kanna oma osasi.
Antakee kaljaa! Kela kaljaa persuille!
Kaljaa njamnjam!🍺🍺🍺🍺🍺🍺😋👍
Ei saatu kehysriihessä Kela kaljaa? Paska juttu!
Sina 😹👍
Tietääkö ryzzän SS politrukki tämän, Venäjän eliitti raivostui NaZi Putinille.
Kyllä mää ainakin nuo rahat mielluummin ukrainaan annan kuin esimerkiksi suomalaisille wannapee pikku kokkare yrittäjille.
Kiva ajatella kuinka ne pelkää että yritys kaatuu alta ja vain velat jää...hehe.
Nuo rahat olisi paremmassa käytössä sodilla rikastuvan aseteollisuusrikollisuuden vastaisessa toiminnassa.
UKRAINA KUOLEE! ---- Hyvä niin! Terroristivaltiohan se on!
Hmm.... Ukrainan tuki VS syöpäkuolemat, kumpi valitaan?
Maanpetturihallitus työntää rahamme Ukrainan natseille!
totta. korruptioon menee
Purra esitteli ylpeänä
Kehysriihen päätöksiä jossa vähävaraisten terveyspalvelumaksuja korotettiin.
RIISTORIIKKA!
PURRA ON TEHNYT SURKEETA TYÖTÄ JA NYT SUOMI ON HUIPPU VELOISSA!
JÄRJEN KÖYHYYTTÄ
Kamalaa tyhmyyttä!
Onkos tääkin Ryydmannen juttuja!
Sotaa ei pidä tukea.
IHAN SAIRASTA! KUIN RAHAA POLTTAIS KADULLA!
Pönttöpäisen touhua!
Orpo nostanut terveysmaksut tuplaksi,
Mielellään maksan jokaista russakkaan tarvittavan lyijymäärän osaltani .
NIIN P... Saatanan Purra minkä tempun teit!
Avaus asiaa!
Todellakin!
Avaus asiaa!
Siis Marinin hallituksen velanotto ja sen seuraukset
Suomen sota-kiimaiset ovat tuhlanneet meidän verorahat rikkaiden globalistien siirtomaa-sotaan ukrainassa !!
Se on täysin mieletöntä toimintaa ..
Kiitoksena nyt meitäkin yritetään sotkea sota paskaan ja maksamaan lisää rikkaiden ylimieli-sotaa !!
Urpojen hommaa!
Aivan järjetöntähän se on!
Kahjojen juttu!
Suomella ei olisi ollut varaa moiseen!
Ehdottomasti, 100%.
Aivan päätöntä!
Ompas hyvä avaus
JOO o
pois alta risut ja männynkävyt!
Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö.
Perustuslain kohdassa 60 § edellytetään:
"Ministerien on oltava rehellisiksi ja taitaviksi tunnettuja Suomen kansalaisia."
###################################################
kommari vassujen elämää täällä maksettu kymmeniä vuosia niin lähdetään ensin siitä
Hullujen hommaa!
Ei rahaa natseille
Tyhmä on tuki.
Otsikossa on asiaa
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläkin vähemmän rahaa, koska tulonhankkimisvähennyksiä leikataan.
Kuinka meni persut, noin niin kuin omasta mielestänne?
Ukrainan kansanedustaja vuodetuista nauhoista: Zelenskyin sisäpiiri uskoo rauhan olevan ”huonoa liiketoiminnalle”
Ukrainalainen miljardööri osti maailman kalleimman asunnon 406 miljoonalla punnalla
Pääministeri Orpo väitti, että työllisten määrä on "lähes sama" kuin hallituksen aloittaessa.
No mitäs se putlerin trollia liikuttaa mitä minä veroina maksan?
HYVIN ILMAISTU OTSIKOSSA!
☝️🤨
Viime viikolla Ukrainan puolustusministeriön korruptionvastainen neuvosto sanoi, että Fire Point menettäisi pääsyn kaikkiin valtion sopimuksiin heti, kun sen yhteydet Mindichiin ”laillisesti todistetaan”. Sen johtaja Juri Hudymenko sanoi myös, että neuvosto oli jo saanut ”epävirallisen vahvistuksen” Mindichin osallisuudesta yhtiöön
Tukijat on pelkkiä pellejä!
Ei ole järjellistä! Järjen vastaista se on!
☝️🤨
Zelenskyi ampuu vielä itsensä. Niinhän Hitlerkin teki!
:)
Hyvä avaus!
HYVÄ AVAUS, NIIN TOTTA!
yhdyn avaajaan
Parasta mitä voi tehdä
Zelen piti kuolla 6.6, miten kävikään ryzzän SS politrukki Igor?
Natsi Putin on hävinnyt barbaari sotansa.
Olen samaa mieltä!
Kovin vähän tällekin ryZZän mokellukselle on kolmessa kuukaudessa siunaantunut lukijakuntaa.
Totta.Sotia ei pidä tukea!
Sotien tukeminen pitkittää sotaa,ja Lisää kärsimystä,ja uhrimääriä!
Ei rahaa Ukrainaan!
Jumalan kirouksen saa antikristuksen tukemisesta!
EI RAHAA SAATANALLE
No todellakin!
Otsikko on asiaa
Tyhmää on ellei jopa järjetöntä!
Kahjojen hommaa!
ASIAA!
Hullua tukea natseja!
Ukraina on PASKAMAA!
Tyhmyyttä on!
Absoluutisen hullua!
HYVÄ AVAUS!
Uusi tutkimus perussuomalaisista
Tutkimus näyttää toteen, että yksi kolmesta persusta on yhtä tyhmä kuin ne kaksi muutakin. ☝️😉
Kyllä
ÄLYTTÖMYYTTÄ JA HULLUUTTTA! Suomi kurjistuu kun OrpoPurra tunkee Miljardeja ukrainaan!
Zelenskyi on Kommari!
Ukraina HÄVIÄMÄSSÄ sodan!
Zelenskyin taktiikka on iskeä siviileihin
Onhan ilo osallistua Ukrainan Moskovaan suunnattujen pommien rahoitukseen . Ne eivät mene hukkaan .
suurinta tyhmyyttä
Hallitus voi tehdä työpaikkoja !
tuo on totta joka sana
Niin on.
SUOMELLA EI OLE VARAA TUKIIN UKRAINALLE!
Puola haluaa repiä Zelenskyin kunniamerkit rinnuksista
Avaus on asiaa!
Putlerin trollikoitien ulinaa. Älä sinä murehdi mihin minä veroni annan. Miksi et ole tapattamassa itseäsi diktaatorisi puolesta Ukrainassa
Kyllä.
Suurinta tyhmyyttä on diktaattori putlerilta tapattaa omaa kansaansa sadoin tuhansin järjettömässä hyökkäyssodasaan joka on mennyt päin persettä.
Aloittaja Pietarin SS politrukki Igor voi kysyä itseltään, miksi Ukrainaa tarvitsee tukea. Herääkö mitään ajatuksia, syypää bunkkerihomo natsi Putin, ei kukaan muu.
Igor pelkää syksyä, joutuu rintamalle kuolemaan. Tutisee pian yhtä paljon kuin natsi kääpiö Putin.
Niin Stubb !!!!
Mitä enemmän venäjä menettää kalustoaan, miehistöään ja sotavoimaansa ylipäätään on Suomen etu.
Kyllä
Loisto avaus!
SE ON POIS SUOMEN KANSALTA!
Ryssien syytä sekin.
Ei kiinnosta, minun veroprosentti ei ole noussut kun Ukraina tukea alettiin antamaan.
TYHMYYTTÄ ON
Voiko hullumpaa olla kuin tukea nastseja!
Pähkähulluahan se on!
Ja media toitottaa nytkin, että Venäjä häviää ja on jo hävinnyt ja vetoavat oikein johonkin venäläisiin "talousasiantuntijoihin". Mistä lienevätkään kaivaneet. Venäjällä on puolen maapallon luonnonvarat käytettävissä, joten tuskin kovin äkkiä rahat loppuu. Tämä on vaan lännen tapa yrittää median propagandan avulla muokata mielipiteitä, vaikka ollaan häviöllä. Natsi-Saksa teki aikoinaan ihan samaa propagandaa.
UKRAINATUEN TAKIA SUOMEN TALOUS EI VAAN KASVA!
Tuhatlappunen per suomalainen Ukrainaan🫨