Onko Sandu Sudhari Jumalan asialla oleva mies?

Anonyymi-ap

Uusi nimi minulle. Puhuu antikristuksesta. Videolla ilmestysmies miettii mistä maasta antikristus tulee niin siihen Leo Meller on kauan sitten sanonut että Syyriasta.

https://www.youtube.com/watch?v=7CfHHl6G7F4

Itseäni kiinnostaa minkä ikäinen tämä antikristus on just nyt ja onko hänellä itsellään täysi tietoisuus siitä että hän on antikristus. Videolla ounastellaan myös antikristuksen olevan mahdin ja itse olen sitä ajatellut jo kauan, koska kaikki kuoleman tavoitteet ovat antikristuksella ja mahdilla täsmälleen samat juutalaista kansaa kohtaan saati se kaikki muu yhdistävä yleinen murhahenkinen samakantasaatanallisuus.

7

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Antikristus on kristinuskon mukaan Saatanan lähettämä Kristuksen vastustaja, joka Kristuksen jälleentulemisen edellä on nostava taisteluun kaikki jumalanvastaiset voimat, mutta jonka Kristus on voittava."

      Wikipedia

      • Anonyymi

        Aivan oikein raamattujen mukaan.


    • Anonyymi

      Uskonto on valheellisuutta.

      Wikipediassa annetaan ymmärtää kristinuskon olevan valheellisuutta.

      " Saatana eli paholainen tai piru on monien uskontojen, etenkin juutalaisen, kristillisen ja islamilaisen käsityksen mukaan Jumalan vastustaja, pahuuden henkilöitymä, joka viekoittelee ihmisiä syntiin. "

      islamissa, uskonnossa syntiin viekoittelu tapahtuu niin että valehtelu sallitaan jos valehdellaan ei-muslimeille.

    • Anonyymi

      en tiedä, nimi kuulostaa oudolle. olisiko intiasta.

    • Anonyymi

      Maailmasta löytyy sinulle miljoonia uusia nimiä. 🥱 Mitä jos oppisit keskittymään olennaiseen hörhöilyn sijaan.

    • Anonyymi

      Totta on, että monet raamatunopettajat sanovat Antikristuksen tulevan Syyriasta. Itse en osaa kreikkaa, mutta näin olen monen viisaan kuullut sanovan. Olen ollut uskossa pian 60-vuotta.

    • Anonyymi

      Miten sun päiväsi on kulunut?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4960
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      95
      2794
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      43
      2786
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      199
      2392
    5. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      28
      1994
    6. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1949
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1560
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1481
    9. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1299
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      362
      1298
    Aihe