Sota Teslaa kohtaan.

Anonyymi-ap

7

91

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Demarit ovat sotaisaa fasistipoppoota !

      • Anonyymi

        Aloittaja laitatko linkin todisteeksi?


    • Anonyymi

      Teslakuskit ovat persufasisteja.

      Siksi näytän niille aina keskisormea.

    • Anonyymi

      Suurin osa Teslan ostaneista lienee ollut demokraattien äänestäjiä. Trump ja republikaanit ovat perinteisesti olleet sähköautoja vastustavaa polttomoottorikansaa, innokkaimmat ovat viritelleet avopakunsa pöllyttämään paksua mustaa savua aina kun pyöräilijä tai sähköautoilija tulee vastaan. Nyt on tietysti eri juttu, Teslan omistajat yrittävät päästä autoistaan eroon mutta ei oikein kauppa käy.

    • Anonyymi

      Kyllä siellä Amerikan Ihmevalloissa noi anarkistit on molempia, todennäköisemmin kenties jopa Republikaaneja.

      Niitä vituttaa nyt varsinkin se että hallinto on antanut "omille" kenkääm ja rikastuttaa rikkaita, samalla kun lupaukset ruoan hinnan alentamisesta on unohdettu.

      Republikaanithan joutui lopettamaan ainakin osittain edustajiensa kannattajatapaamiset sen takia että kannattajat (tilaisuuksiin pääsee vain rekisteröityneet kannattajat) ovat varsin vittuuntuneita.

      Ja kuten tuossa todettiin, ei MAGA Red Neck koskaan osta Teslaa, siinä kun ei ole V8 moottoria, ainakaan vielä.

    • Anonyymi

      Teslan kohtalo tullaan muistamaan bisuness-historiassa vielä pitkään.

      Nythän jo osakkeenomistajat on suuttuneet Elonille sooloilemisesta firman ulkopuolisissa asioissa.

      Odotettavissa lienee että haastavat vielä Elonin oikeuteen ja vaativat korvauksena hänen osakkeitaan korvaamaan osaltaan menetettyjä miljardeja; tosin eihän Elonin osakkeet enää riitä edes kattamaan noiden tappioiden korkoja; firman arvosta on kohta kadonnut Amerikkalainen triljoona.

      Ja Teslojen jälleenmyyntiarvo on romahtanut, arvo putoaa paljon nopeammin kuin minkään muun ajoneuvon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko mokannut?

      Oletko omasta mielestäsi mokannut jotain kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      182
      2138
    2. Oletko ymmärtänyt

      Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?
      Ikävä
      164
      1856
    3. Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin

      "Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I
      Perussuomalaiset
      46
      1816
    4. Ottaisitko miten

      Kaivattusi?
      Ikävä
      123
      1533
    5. Liian paljon hylättyjä ääniä

      Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus
      Maailman menoa
      172
      1351
    6. Ikäero suhteessa

      Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia
      Parisuhde
      62
      1348
    7. Tiedän kyllä sen

      Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen
      Ikävä
      77
      1171
    8. Ärsyttää et olet

      Niin välinpitämätön suhteeni
      Ikävä
      71
      1001
    9. Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat

      Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P
      Ähtäri
      30
      995
    10. Tämä Kuhmon valtuusto

      Pöh, sanon minä.
      Kuhmo
      15
      939
    Aihe