Luisumasta kommunistiseksi kehitysmaaksi. Kiitos menneille sukupolville jotka puolusti oikeudenmukaisuuteen perustuvia arvoja! 🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮
Täytyy toivoa,että Suomen ahkera kansa jatkaa samalla hyväksi havaitulla linjalla.🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮
Täytyy toivoa,että Suomen ahkera kansa jatkaa samalla hyväksi havaitulla linjalla.🇫🇮🇫🇮🇫🇮🇫🇮
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kotitalouksien varallisuus laskussa.Vasemmistolle musiikkia korville.
Kiitos Väinö Tannerille ja punamullale 😁😁😁😁
Ei minun varallisuuteni ole laskussa vaan pikemminkin nousussa koska en saa tuhlatuksi kaikkea mitä tilille ilmaantuu. Ei vanhana enää jaksa olla yhtä kuluttava kuin nuorena. Jos ei pärjää niin suurin vika on siinä miten itse hoitaa omaa talouttaan ja työelämänsä valmiuksia!
"Kotitalouksien varallisuus laskussa.Vasemmistolle musiikkia korville."
AIVAN 2019-2023 varallisuus ja ostovoima ROMAHTI vuoden 2009 tasolle eli noin 25%!!!!
Kansalaisten valitus on musiikkia vasureiden korville!!!!
Onneksi demarit hävisivät vuonna 1918. Muuten meitä ei olisi olemassa.
Erittäin hyvä huomio!!
Otetaan uusiksi niin lahtarit häviää sukupuuttoon.☠️
Suomalaiset, ääliöoikeistolaiset suojeluskunnat yhdessä saksalaisten sotilaiden kanssa tappoivat kansalaissodan aikana yli 30000 suomalaista naista, miestä ja lasta. Sen lisäksi ne tappoivat toisiaan, kun meidänkin kotikunnasta paljastui 1950-luvulla tapaus, jossa suojeluskuntalainen oli tappanut ja ryöstänyt omia aseveljiään. Tämän tunnusti kuolinvuoteellaan oleva mies. Hänen kotoaan sitten löydettiin lattian alle piilotettuna koruja, sormuksia ja kultaesineitä, jotka oli anastamalla saanut.
😹👍
Vasemmalta saamme vaikeudet,oikealta sitkeät asioiden korjaajat.
soon juurikin noin..... Toivottavsti saamme pirettyä äärivasureiden demarit, vasurit ja vihreät poissa hallituksesta 2031 asti, jolloin maalle on taas EHKÄ varaa heidän johtamaan hallitukseen.
Ilman aseveli sosialisteja olisimme osa Venäjää!Ota avaaja edes vähän selkoa maamme lähihistoriasta!
"Ilman aseveli sosialisteja olisimme osa Venäjää!"
Meinaat siis, että NYTKIN demusosialistit pitävät SUOMALAISTEN PUOLTA siellä Rysselissä Vanajamielisessa liittoumassa!!!??
Kyllä tavja ja kumppanit jo 70-luvulla oli valtavan innostunut Neuvostoliitosta.
Mikä oli heidän puolue?
Demareiden valtakausi on velttoa asioiden hoitamista kansantalouden kustannuksella kuntatasolta lähtien.
Perussuomalaiset velttomiehet haluavat aina taakseen ulkomaalaisen miehen, mutta minkä takia?
RKP:n, kristillisdemokraattien, perussuomalaisten ja kokoomuksen muodostama hallitus, jota elinkeinoelämä kaitsee ja käskee, ei ole virkakautensa aikana saanut mitään aikaiseksi.
Aika hyvin on saanut aikaiseksi...Suomen konkurssi nippa nappa demareiden,keskustan,vasemmiston ja vih jäljiltä vältetty
Joo ,rupesiva itte sosialisteiksi ja ottava kaiken irti yhteiskunnasta tulonsiirtoina omiin taskuihin ohjaten ja päälle pyrkivä realisoimaan kansalaisten työpanoksem ilmaistöitä teettämällä työttömil ja tapas mukasest koettava ajaa työmiehe palkat alas et ei tarttis liikoja palkkoja maksella. Kivoja kavereita eiks totta?
Sosialistit itse halunneet tämän tilanteen.
Aivan älytön systeemi verkosto jonka luoneet.
Työttömät/opiskelijat vangittu tukiverkostoon josta heidän vaikea ottaa työtä vastaan.
Jopa kiellettyä tukien menetyksen pelossa.
On pitkiä ilmaisia työharjoittelujaksoja jne..jne..
Miksi ihmisiä suorastaan vangitaan tukiverkoston avulla kotiin? Onko sosialismin tarkoitus tuhota yritykset pitämällä ihmiset pois työpaikoilta? Työttömyys lisää nuorten terveyspalvelujen käyttöä ja nuorten eläkelläisten määrä kasvussa? Monelle nuorelle ja aikuiselle kodista rakennetaan sosiaalitukien avulla vapaaehtoista vankilaa!