https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011118672.html
Ei tarvii hirveesti arvuutella ketkä asialla. Mitäs luulette, ketkä vois sabotoida taas...ympäri Suomea on parin viime vuoden aikana palanut kymmeniä halleja.
Ei tarvii hirveesti arvuutella ketkä asialla. Mitäs luulette, ketkä vois sabotoida taas...ympäri Suomea on parin viime vuoden aikana palanut kymmeniä halleja.
Vastaukset 20
Vanhimmat
https://www.helsinginuutiset.fi/paikalliset/8378672
Kaikkea sitä löytyy kum pengotaan.
Missä vapaa nuoriso, siellä tulipalo.
Siis LAKKOLAISIA
Käskin leipomo LAKKOLAISIA imemään munaa
Kun missä vapaasti olisivat työaikana siis siellä ei ole töissä
Persupoikakin heräsi jälleen.
Kaikkea sitä löytyy kum pengotaan.
- kompostia
Viestisi oli paskaa
Punapanssi näkee kiljuhuuruissaan peesuja🤣🤣🤣
En ymmärtänyt mistä vastasiten ole nukkunut jälleen juurikaan ku työpaikkani Keipioan tehtaalle suljettiin NS. Ilmasto hallituksen aikana
Se, mitä vastasit heräämiseen on vulkäääri.ka typerä viittaus siihen että on työpaikka
Häpeä
Mamuvapaa Suomi on unelmamme.
Avaaja lisää
Lakkojen aikana sattuvat
EROTETAAN lakkolaiset
Aloittaja osin oikeassa
Lakko vie laitokset vika tilaan. Ei toimintaa tai valvontaa, laitteet vikaanatuvat
Missä vapaasti voi olla töistä poissa, siellä tulipalon vaarA
Etsi puista haara ja ota vitsa, ja Anna lakkolaisten selkään
No mitä tekemistä leipomolakoilla on tulipalon kanssa? Seonnutko olet?
Persuilta on turha odottaa järkeä.
Sinä hullu älä jauha Ikä persuiata
No mitä tekemistä hallituksella on tulipalon kanssa? Seonnutko olet?
Marinkin metsästi vain Uusivirran kullia ei edes työtä tehnyt ku huuleen veti nönnöjä
Onko sulla noin kova puute persutumputtaja, että vedät tähän sekopäänä kaikki unelmasi. Et oo tainnut muuta kuin ex-päämim8syerin kuvaa tuijotella?
Poliisi tutkii paloa tuhotyön nimikkeellä. Tekninen tutkinta aloitetaan paloalueen jäähdyttyä, komisario Ville Niskanen Helsingin poliisilaitokselta !
Kun konkurssi uhkaa hallituksen toimien vuoksi niin ainut pelastus on tulipalo. Mutta vain ja ainoastaan siinä tapauksessa että on ollut vara maksaa vakuutukset. Eikä rikoksen jälkiä löydy.
Yleensä näin kun ajat ovat huonot ja yrittäjillä on vaikeuksia, tahtoo hallit palaa, "syytä en osaa sanoa"
Minä arvuuttelen että asialla on joko venäläiset tai ainakin venäjämieliset suomalaiset!! Nehän tekee juuri sabotaaseja länsimaihin.
Ruotsalaiset ovat tulipaloja selvitellessä todenneet niistä kriittisempien olleen sabotaaseja, koska venäläiset sytyttää niitä erikoisella tavalla, käyttäen kaasua.
Syttymisen selvittäminen vaikeaa.
Tuossa hallipalossakin suuri halli palaa ja vähän etäämmälle kontit. No, eihän noista taida mikään selvitä...ja jos selviääkin, sytytyäjistä ollaan hiljaa, jos eivät ole pojankoltiaisia. On siellä lähistöllä kameroita...