SRK-valtakunnan keskeisiä uskon periaatteita on, että kaikki lapset otetaan vastaan ja pyritään määrä maksimoimaan.
Nykyisin Suomenkin väliluku pienenee ja siihenkin sopisi se että srk-valtakunnan sinkkunaiset "vanhat piiat" saisivat hedelmöityshoitoja ja apua ja näin toisivat arvokkaan panoksensa SRK valtakunnan maksimoimiseen ja koko Suomen lapsimärään nousuun saattamiseen.
Vl-kansanedustajat ajaisivat lapsilisien korotusta, erityisesti huomioiden nuo sinkkunaiset arvokkaassa työssään lapsitalkoissa.
Aikoinaan Paavolan arvostettu puhujaveli suviseuroissa itkukurkussa totesi: "Me teemme lapsia kun haluamme taivaaseen". Näin tulisi tuohonkin uutta painoarvoa.
Suviseuratelttaa joutuisi kasvattamaan, mutta lienee pieni ongelma..
Olisi siinä epäuskoisillä "pötköillä" ihmettelemistä kun näkevät miten srk-valtakunnassa talostellaan !
"Innostunut Vellu"
SRK valtakunnan maximointi - "vanhat piiat" hedelmöityshoitojen kautta lisäämään jälkeläisiä
21
188
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä idea!
Otamme asian vakavaan harkintaan!
SRK-työvaliokunta- Anonyymi
Miehellä kun ei seiso muu kuin järki.
- Anonyymi
Älä himoitse mitään mikä n toisen omaa Mooses. Palauta .
- Anonyymi
Puhujat osallistuvat mielellään hedelmöitystalkoisiin, luomu menetelmällä. Siinä säästetään myös paljon rahaa!
- Anonyymi
Jos oikein arvaan nimen, niin jo edesmennyt puhuvainen mies jo toteutti sinkkunaisten hedelmöityshoitoja. Tulostakin tuli!
- Anonyymi
Siinä on ollutkin selittelemistä, mistä raskaus on saanut alkunsa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä on ollutkin selittelemistä, mistä raskaus on saanut alkunsa.
Kyseessä on huoruuden syntiä, mutta vl-liikkeessä tapahtuu vielä paljon pahempaa, pedofiliaa, lapsia raiskataan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä on ollutkin selittelemistä, mistä raskaus on saanut alkunsa.
Köh, ottiatuota, annoin vain, ottiatuota. Niin annoin vain luohu, ei kun luomu hedelmöishoitoja köh. Ei ei, se mittään peuhaamista ollut köh.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Köh, ottiatuota, annoin vain, ottiatuota. Niin annoin vain luohu, ei kun luomu hedelmöishoitoja köh. Ei ei, se mittään peuhaamista ollut köh.
Ai, Luohua
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai, Luohua
Luohua, tuo helmi Saaronin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinä on ollutkin selittelemistä, mistä raskaus on saanut alkunsa.
Millään selität ettei lesta ilolla ole kiveksiä tai niissä siittiöitä , että miten se eukko on raskaaksi päässyt suviseuroissa. Ei sekään mitään mutta kun naapurin poika on kaksoisolento lestapojasta naapurissa.
- Anonyymi
Ei syntyvyys auta, kun suurin osa jättää vl-uskon aikuistuttuaan.
- Anonyymi
Jep..ja nuorilla pareilla lapsiluku laskee.
SRK johtokunnasta laitetaan uljajimmat urroot koiven pitelyyn opastamaan maksimaalisen hetelmöitymisen varmistamiseksi.
Kyllä 10-18 pitäisi olla luku..muuten menty synnin luvallisuutehen. - Anonyymi
Missä ovatkaan nykyisin nämä aina ennen niin tehokkaat voimakkaassa voitelussa olevat siementäjäpastorit?
T. Vuokkotäti Keuruulta. - Anonyymi
Kylläpä Veli niin kalliisti kirkastaa itse itsensä ylentäneen ainoan oikian porukan talostelua.
Ei ihme jos epäuskoset on huuli pyöriänä..jopa soikiana.- Anonyymi
Jos mieheltä puuttuu penis ympärileikkauksessa katkennut niin eipä sillä ilolla mitään virkaa ole.
- AnonyymiUUSI
Lihakarja sonnit rykimään vanhat piiat tiineeksi. Saataisiin riuskoja työläisiä rakennuksille.
- AnonyymiUUSI
Kyllä yksin on parempi kuin huonossa avioliitossa, hoitomiehet ovat järjestäneet monet järkyttäviin avioliittoihin, puoliso on voi olla mm. pedofiili.
Se vl-liikkeen sanonta, että Jumala siunaa aviopuolisoita ja varjelee yksinäisiä naisia, pitää paikkansa.- AnonyymiUUSI
Hoitomiesten järjestämissä avioliitoissa ei ole Jumalan siunausta.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Hoitomiesten järjestämissä avioliitoissa ei ole Jumalan siunausta.
Minulla on ihan omakohtaisia kokemuksia kiimaisista parittajista/hoitomiehistä/ ukkomiehistä. Suurin syy heidän toiminnalleen on omien viettiensä tyydyttäminen. Esimerkkiin palaan tarvittaessa myöhemmin.
- AnonyymiUUSI
Natsisaksassa oli astutusleirejä, joissa yksinäiset naiset saatettiin tiineiksi SS-karjujen astumana. Joku Lebensborn ohjelma se oli.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anniina Valtonen tilittää - Potkut avasivat sanaisen arkun: "Ainut asia elämässä..."
Suosikkimeteorologi ja Puoli seitsemän -ohjelmasta tuttu Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Ylen muutosneu1163717Purraa riepoteltiin kuin märkää rättiä...
...Purra vastaukset olivat pelkkää persujargonia, hermotkin kärähtivät hänellä pari kertaa. Arvosanaksi jäi nolla näistä5723196- 981939
Ellen Jokikunnas paljastaa - Näin Ralph-poika, 8, vaikuttaa Italiassa asumiseen: "Jos jossain..."
Miten käy Italiassa asumisen tulevaisuudessa? Ellen Jokikunnas ja Jari Rask remontoivat unelmiensa kodin Italiaan ja sa211413Vaikka pidät minua
Herkkänä ja kilttinä niin tiedät että olen vahvaa tekoa. Vaikka mitä tapahtuisi niin yleensä selviän. Lähes aina. Nyt on501396Nainen, tilanne on nyt tämä
että olen pyristellyt irti vahvoista tunteista sinuun, ja alku on näyttänyt hyvältä. Olisiko viikko jo taisteltu. Vielä821384- 1031193
- 451137
Sheikki Laakso puolustaa poikaansa ja ilmeisesti tunnustaa itse nuorena syyllistyneensä samaan
Perussuomalaisten kansanedustajan Sheikki Laakson poika Nico Laakso on persujen kuntavaaliehdokas Kouvolassa ja aluevaal1251132- 901119