syyllinen törmäyksiin, voiko noi tyhjäntoimittajat enää parempaa keksiä???
Auton ikä on nyt
Anonyymi-ap
31281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
On tärkeää syyllistää heitä jotka ovat VUOSIKYMMENIÄ ajaneet kolareitta vanhemmilla ajoneuvoilllaan...,,
Jep.
23 vuotta samalla merulla.
Mihin tämä nyt liittyy?
28 vuotta samalla audilla...
24 vuotta samalla skodalla
Täytyy olla täysi idiootti toimittaja. Varmaankin joku turha aktivistinarttu.
Siinä se viisaus nykyisin, ei ihmisen vikaa vaan ajoneuvon.
Nyt tarvitaan metallia sotateollisuuteen.
en usko että' ukraistasta tulusijokumaailmanvalts, on luovutettava kaikki satamatja jne... ensinnäkintuntuu että tuo Zelenskyjoku reabsvesruuurrumvaunibsajub bötrru nuegekke,,,
patrakas miers laulaa vaaatimuksiaan kuin joku euroviisujen conchita heh
Riippuu kuljettajasta. Pidän itseäni rauhallisena kuskina, enkä ole toistaiseksi törmäillyt 38-vuotiaalla autollani.
Useita viikoja jopa kuukausia vanha auto ilmeisesti ei ole yhtä turvallinen kuin uusi auto jota kukaan ei viellä ole ostanut.
Yleensä syy törmäilyihin löytyy ratin ja penkin välistä.
Nyt osuit just asian ytimeen hyvä !
10 PISTETTÄ OIKEESTA VASTAUKSESTA.
Kauppiaita harmittaa kun kukaan ei halua eikä ole varaa ostaa heidän sikakalliita autojaan, jotka ovat aina rikki ja huollossa. Nyt sitten pelotellaan kun ei mene kaupaksi. Ihmiset haluavat liikkua edullisesti ja luotettavasti paikasta toiseen.
Minusta korkea autoverotus ja autoilun muut ylimääräiset maksut ovat syynä onnettomuuksiin. Jos autoilijoilta ei kerättäisi 8 miljardia ylimääräisiä veroa, meillä olisi alle kymmenen vuotta vanhat autot ja tiet loistokunnossa.
Tässä siis verrattu tuota kun joudutaan kolariin niin mitä vammoja kuljettaja saa. Kevyt polttomoottori auto heikoilla kun puolta painavampi sähköauto tulee päälle.
Ja se kevyt auto todettu syylliseksi?
Tiiätkö kun 90 luvun alussa suomessa villitsi jenkkifarmari buumi, kaupassa yli 300 tuhatta markkaa maksavat "luksus" jenkkiautut sai tuoda verovapaasti suomeen, kun ne rekisteröi pakettiautoksi.
Nuo kiellettiin painon takia, koettiin, ettänyli 2000 kiloa painavat jenkkiautot olivat kolaritilanteessa vaaraksi pikkuautoille. Kas kummaa, sähköautojen kanssa samaa ongelmaa ei ole koska kaikkien pitäusi ostaa painava sähköauto 😭😭😭😭
Kevät jatkuu kahden painavan sähköauton nokkakolaria 100 km/h vauhdissa odotellen...
Tulee upee soihtu kun 2 sähköautoa mäjähtää yhteen. Ja se soihtu ei heti sammu.
Tuossa menettää kummasti tuon edun että ajaa raskaammalla autolla. Periaatteessa jutun voi lukea niinkin että uudet raskaammat sähköautot aiheuttaa entistä pahempia ruumiinvammoja muille tienkäyttäjille.
...parasta on se kun teslakuskit palavat kabiineihin ja palavan kananlihan tuoksu leijuu ilmassa..
Enemmän niitä volkkareita ny myydään hähähä
Kuitenkin jo jotain 2005 jo mainostettiin joidenkin autojen täydellisiä törmäystesti tuloksia ja tuskin enään paljon liiku vuosituhannen vaihteen autoja mitä tarkoitetaan ilmeisemmin?
Helppoahan tuo olisi auto suunnitella siten että ajajalle se on mahdollisimman turvallinen...ja vastapuolelle sitten mahdollisimman kuolettava.
Taitaa olla enemmistö autoista noin vanhoja.
Grease-elokuvassa oli joku killer-mercury
Tietenkin on. Oma uudehko autoni ei edes suostu törmäämään mihinkään. Automaattijarrutus pitää huolen siitä. Ongelma koskee vanhoja romuja ja niillä ajavia persoja!
woke
Siinä sitten tulikin selitys kirjoitukselle. Nykyihminen on niin tyhmä ettei osaa ajaa autoa.