Maahanmuuttajat, tummat, arabit yms.

Mitä mietteitä mamuista teillä on?
4158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

On olemassa porukka joka ei halua kotoutua.

Äänestä
  • Yksi ainoa porukka

    Äänestä

Jos mamu kotoutuu, työllistää itsensä ja opiskelee, on silloin tervetullut suomeen. Mutta jos selitellään että minun kulttuuri... tai kela turistina hengailu tai muut venkoilut, silloin on paluu lipun paikka. Pakolais statuksella tulleille 10 v koe aika ennen kuin saa kansalaisuuden ja lasten koe aika alkaa vasta 18v ja sama Suomessa syntyneille mamu lapsille vaikka puoliso olisi suomalainen. Työn perässä tulleille 5v koe aika. Varmaan hillitsee silloin myös Taksi kuskeja? Miltä kuulostaa? Minusta aika reilua?

Äänestä

Iisraellin silmille eivät hypi kivittäjät.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä mietteitä mamuista teillä on?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu