Nimittäin sosiaaliturvasta leikkaaminen. Olenko kuullut tämän ennenkin?
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000011122879.html
"Nyt kokoomuksen kerrotaan olevan valmis suuriinkin leikkauksiin sosiaaliturvassa, mutta se ei käy perussuomalaisille."
Se ei käy perussuomalaisille
16
128
Vastaukset
- Anonyymi
Siis kuullut vaalien alla.
- Anonyymi
Juhlapuheita. Ei tarvitse ottaa vakavasti.
- Anonyymi
"Persut pettää aina!"
- Anonyymi
Äitiskö oppeja😆
- Anonyymi
Persureijät pettää ja kusettaa aina.
- Anonyymi
Tuoko jäi pridestä?
- Anonyymi
Leikata saa ja rajusti, suomi elättää vasemmistoluuserit ja lähi-idän sossullaan.
- Anonyymi
Miksi ei saa leikata maataloustuista? Ei persuissa ole tukinulleja?
- Anonyymi
Tutulta kuulostaa. Tutulta kuulostavat myös Purran avautumiset siitä, miten vaikeaa muiden kanssa on kun pitää tehdä kompromisseja, että PS kyllä löytäisi leikattavaa, mutta kun ne muut. Tai että PS leikkaisi enemmän. Tai että leikkaukset ovat Purran ja muut valittavat. Sehän riippuu aivan siitä, millä puolella vaaleja mennään.
Saksikäsihassuttelija.- Anonyymi
Pysyisit totuudessa, etkä höipsis omias
- Anonyymi
Korvanappiin tuli juuri tieto että hallitus aikoo leikkata lisää ainakin koulutuksesta. Vähemmän koulutettuja on sitten paljon helpompi jymäyttää tyhjillä lupauksilla.
- Anonyymi
Koulut on turhia muutenkin. Pienimmät lapset töihin kaivoksiin ja isommat kaivosten päälle.
#kaivosbuumi #letsdig2025
- Anonyymi
Hyvä että persut ovat jämäkkänä puolustamassa tavallista kansalaista.
- Anonyymi
Persun tavallinen kansalainen: Kuukausitulot yli 13000
- Anonyymi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä951975Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2851813Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3101610Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1941492Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931071- 511017
- 56987
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤56978- 28963
- 67954