Kysyin somalilta, paljonko kahvia hän juo ja nigerialaiselta ja molemmat eivät juo paljon.
Aikuinen somalialainen paitsi että kertoi, etteivät he juo Somaliassakaan kahvia paljon, niin että hän myös ei juo sitä Suomessa. Yksi kuppi mustaa kahvia sokerin kanssa päivässä.
Nigerialainenkaan juo kuin harvoin ja totesi saman, etteivät he juo sitä kahvia ja sen lisäkseen, etteivät Afrikassa afrikkalaiset pidä kahvia kummoisena juomana, eivät siis arvosta ja pitävät jollakin ei tärkeänä tuotteena kahvipapuja.
Afrikassa ehkä kahvin juoma on täysin erilainen ja lähestyy sitä tosi kirpeätä alkuperäistä kahvipapukokemusta.
Afrikkalaiset eivät juo kahvia paljon
Anonyymi-ap
1
74
Vastaukset
- Anonyymi
Jos kahvi on Afrikasta kotoisin, niin sitä juovat länsimaalaiset ja afrikkalaisen sanoin sitä juovat paljon lähi-itäläiset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723053
- 552715
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322335- 792178
- 951996
- 541906
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301380Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291349