Rumppi on varannut jo Grönlannin, kaikki muut on vapaina.
Mie ostan Afrikan.
Mie ostan Afrikan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Afrikka ei ole maa, vaan maanosa.
Kai sitten .yös pidät ne afrikkalaiset välimeren sillä puolen?
Mää otan Venäjän! Saadaan Ukrainaa rauha ja putte torille piestäväksi.
Ai niin unohtui sanoa että vedän öljystä ja kaasusta hillot omaan taskuun.
Toimeentulotuellako meinaat maksaa vai hoitaako kirjanpitäjäsi diilin miljoonatililtäsi, vajakki?
En toki omillani, vaan suomen piikkiin, niinhän se rumppikin, ei se omia rahoja käytä vaan maksattaa yhdysvaltojen kansalaisilla.
Jos rikkaaksi tahsot niin röyhkeesti vaan kansan kukkarolle... seuraavaksi ostan kuun.
Tiistaita sinä odotakin kuin kuuta nousevaa. Tilisi on tyhjä ja lainaa et saa mistään vaan kärvistelet viinanhimoissasi loppukuun.
... jatkokertomus jatkuu... hehheeeee...
...taas sama laulu, siirrät taas puheenaiheen toisille raiteille. Lueppas aloitus, mistä siitä puhuttiin?
Provoamisesi on jo aika humoristista, sitää tietää aina odottaa.
... raha ja viina kortti... hyvä yritys hei... yritä enemmän... karkasitko hoitolaitoksesta... hiipsippä takasin,
Juu, sinun aikeista ostaa afrikka.
Mie ostan afrikan, se on selvä se. Sulta meni nyt ohi, kun mie ehin ensin.
Nopeat syövät hitaat. Saharaan aurinkopaneeleita ja tuulimyllyjä. Energiaa riittää ja vaurastuu.
Mie ostin viimevuonna koko maapallon! Lidlistä sai 20 e ...valojen kanssa.
Tanska on kiinnostunut Kaliforniasta
Mie niin haluisin ostaa Epyktin!
Kalifornialaiset ovat keskimäärin järkevimmästä päästä olevia amerikkalaisia, joten aika moni kuuluisi varmasti mieluummin sivistysmaa Tanskaan kuin kivikaudelle menossa olevaan junttipunaniskausaan,
Yhdysvaltain presidentti Donald Trump halusi myydä tai vaihtaa Karibianmerellä sijaitsevan Puerto Ricon Tanskalle kuuluvaan Grönlantiin, koska presidentti piti Puerto Ricoa ”likaisena ja köyhänä”.
Eikö Vatikaani olisi mukavan kompakti hankinta.
Sitä voisi hallita ketterästi ja katsella parvelta kun kardinaalit
juoksevat kasukat hulmuten kuoropoikien perässä.
Norja olis aika kiva.
Minäpä en myy!
Mie voisin ostaa sveitsin, olisi hienoo vaellella omilla alpeilla ja olla rikkaiden parissa , se on kiin kodikasta.
Niinpä, sillä eihän täällä Suomessa ole enää kuin valittavia ja vikiseviä köyhiä.
No on Orpo, sillä on nyt kaikki suomalaisten rahat, kun leikkaa 5,6 miljoonan kansalaisen rahat itselleen. Ja asuntoja on tyhjillään ja on ukkelilla nyt rahaa ja omaisuutta millä rellestää. Hyi hitto mikä jätkä.
Minusta tulee amerikan presidentti ja ostan suomen. Suomi on sitten amerikka, jossa kaikki on suurta, Orpokin, pieni mies, sineduskunnassa un tahdon kasvavan, pienimies Purran kanssa kulkemaan. Onkohan ne naimisissa.? Kovasti ne ainakin ovat erittäin lähekkäin monissa lehdissä, vov...
Dubain
Yhdysvallat. Ajaisin jenkit pois ja antaisin maat alkuperäisasukkaille, mustille ja muille ei valkoisille. Jenkit voisi sitten mennä vaikka Muskin kanssa Marsiin.
Omistaminen ei autuaaksi tee ja maan omistaminen on lähinnä omimista johon kenelläkään ei pitäisi olla mitään oikeutta. On eriasia käyttää maapohjaa vaikka viljelyyn ja oikeus käyttää sitä työstämäänsä peltoa, kasvimaata ja asunnon tonttia pihapiirinään eli reviirinään kuin omistamalla maa-alue tekemättä sillä juuri muuta kuin estää muidenkaan sitä käyttämästä mihinkään hyödylliseen.
Maapallo on ollut ennen ihmistä eikä ole millään tavalla ihmisen aikaansaannos johon ihmisellä sen seurauksena syntyisi omistusoikeus. Intiaanit eivät käsittäneet ollenkaan miten joku voisi maaperän omistaa ja itse hyödynsivät vain sen minkä tarvitsivat ei sen enempää eikä vähempää eläen sopusoinnussa luonnon kanssa.
En mitään. Riittää lämmin asunto.
Suomi voisi ostaa Somalian ja lähettää kaikki mamut sinne.