Kela-tuilla lapsestasi tulee miljunääri!

Eihän ne tuet nyt niin huonoja olleetkaan, kun niillä pääsee miljoonakerhoon.
Voi kun meillä yrittäjillä ja palkansaajillakin olisi tuollainen mahdollisuus.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011124851.html
490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oho!

Äänestä

Luulin taikaseinää urbaaniksi legendaksi. No kerrankos sitä ihminen on väärässä.

Äänestä

Ei ne Purran leikkaukset nyt niin kovia tainneet ollakaan.

Äänestä

Useimmiten isä ja äiti ryyppäävät ne rahat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eihän ne tuet nyt niin huonoja olleetkaan, kun niillä pääsee miljoonakerhoon.
Voi kun meillä yrittäjillä ja palkansaajillakin olisi tuollainen mahdollisuus.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011124851.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu