Kyllä naurattaa Suomen johdon toiminta

Turvallisuussekoilut naton ja eu piirissä. Sitten on vielä tämä lausuntoautonaatti Stubb

Vakava kysymys on terveydenhuollon tosiasiallinen alasajo, jostain pitää saada rahaa hallituksen ulkopoliittisiin toilauksiin ja se otetaan terveydenhuollosta, vanhustenhoidosta jne
8129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Minuakin hymyilyttää suorastaan naurattaa


Mahtavaa kun eläkkeet nousi taas roimasti tämäkin vanhus sai taas lisää liksaa 😁👍


Esimerkiksi, jos henkilön työeläke on 1 750 €/kk vuonna 2023, tammikuusta 2024 alkaen maksettavan eläkkeen suuruus on 1 849,25 €/kk.

Myös kertyvää työeläkettä tarkistetaan palkkakertoimella. Se korottaa eläkkeelle siirtyvän henkilön työuran aikaiset ansiot eläkkeen alkamisvuoden tasolle. Vuonna 2024 korotus on noin 5,1 %.



Mahtavaa on myös että voin käydä yksityisellä lääkärillä kunnan lääkärin hinnalla jos vaikkapa sairastun 😉

Äänestä
  • Hehehe sinä ja työnantajasi maksoitte eläkkeestäsi alle NELJÄSOSAN!

    Niinpä sinä elätti irvokkaasti loisitkin nuorempien ikäluokkien piikkiin:-D

    Äänestä

Suomi näivettyy, asunnottomuus ja lapsiperheköyhyys lisääntyy. Vanhukset jäävät heitteille. Suomi on jyrkässä alamäessä.

Äänestä
  • Tiltuilla on aina ollut vaikeeta ei tahdo pärjätä omillaan .

    Me suomalaiset sentään ollaan onnellisia duunareita ja eläkeläisiä emme välitä paskaakaan tiltujen rys..sämäisestä ainaisesta porusta ja valituksesta ...putinismi taitaa olla mielisairautta joka ilmenee ainaisena masennuksena ja valittamisena putinistien keskuudessa.

    Äänestä

  • "Suomi on jyrkässä alamäessä."

    Eipä tuo näytä poliitikkojamme kiinnostavan heille on tärkeintä vain Ukraina ja siellä ne roistot politrukit ja olikarkit.

    Äänestä

Nyt on valtakäskyllä Aleksanteri ensimmäinen Stupp suuri. Asettanut Ranskan ja Britit Venäjän vastaisen koaliition kärkeen.

Kyllä nyt alkaa tapahtua. Vapise Venäjä.

Äänestä

Hölmölämme poliitikoille on tärkeintä kerryttää Ukrainan korruptoituneitten politrukkien omaisuutta ja ajaa hölmölämme täysin lamaan.
Vaikea käsittää miten hölmöjä nämä päättäjämme ovat, että on menty diktaattori Zelenskyin narrattaviksi ?

Äänestä

Tiltut on porusta ja masennuksesta päätellen taas jyrkässä alamäessä ja sehän meitä suomalaisia duunareita ja eläkeläisiä naurattaa 😁

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Turvallisuussekoilut naton ja eu piirissä. Sitten on vielä tämä lausuntoautonaatti Stubb

Vakava kysymys on terveydenhuollon tosiasiallinen alasajo, jostain pitää saada rahaa hallituksen ulkopoliittisiin toilauksiin ja se otetaan terveydenhuollosta, vanhustenhoidosta jne

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu