UK ei ole enää sama kuin ennen

Britit on menetetty, onko Helsinki seuraava?

https://x.com/GSGB01/status/1905963902501879897
275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Paljon on rikollisia tullut Suomeen, kun rajalla saa uuden henkilöllisyyden. Kertoo vain papereiden pudonneen mereen ja keksii itselleen jonkun nimen ja syntymäajan.

Aika helppoa vankilaa paossa oleville, kun Suomen viranomaiset antavat henkilöllisuuksiä kenelle sattuu. Muissa maissa rikollisjärjestöt myyvät tekaistuja henkilöllisyyksiä.

Onko paco muhammad vai ahmed?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Britit on menetetty, onko Helsinki seuraava?

https://x.com/GSGB01/status/1905963902501879897

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu