Tulee taas ja Perussuomalaisena ja ottaa vallan Vimpelissä? Se on kylmää kyytiä Kokoomukselle,Keskustan kommunisteille? Liittääkö Pate myös Lappajärven Alajärveen? Saavatko nykyiset ehdokkaaat edes nukuttua öitänsä ennen kuntaliitosta.
Heillehän on yleensä annettu sosiaalityöpaikka 1-2 vuotta kunnassa jonne liitetään.Vimpelissäkin luovutaan paperisista lottokupongeista.
Hylkääkö Pate uppoavan Kokoomuksen.
3
161
Vastaukset
- Anonyymi
Ensimmäiset MVGA punaiset lippalakit ovat tulossa myyntiin 01.04.2025. Tiedustele lähimmältä kauppiaaltasi. Lippalakissa komeilee sukset ja paperinen lottokuponki -73 vuodelta.
- Anonyymi
Mahtavaa! Het menen ostamaan oman ja viisi kaupan päälle. Lähetän sukulaisille. Onhan ne lippikset varmasti punaisia!
Pate ja ikiliikkuva puoluekaverinsa kunnantalolta hankkii nyt sitte Trumpin Saarikentälle, eiköstä joo??! Kierros golfia Nykälänniemessä kuin Mar-a-Lagossa! Eikö Pate kuitenkin rahamiehenä golfaa ja pesikselle nyrpistelee nenää. Trump, Vance, Elon ja kumppanit saa säpinää aikaan. Air Force One laskeutuu Menkijärvelle, oh boy!
- Anonyymi
Ja kyllä. Minä vain vaihdan peräöljyjä tähän Fergusoniin ja käyn Keskustan kesäkokouksessa juomassa pulla kahvit. Paskervillerissä on taas letkukussa reikä ja eu tukien lappujen täyttäjää taas ei ole näkynyt. Pellolla kelluu vesi ja pakkasöitä luvassa viellä heinäkuussa. Mistä niitä lippalakkeja sai oikein ostaa 2 kolmen hinnalla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1296238Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/745712241Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk381495Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1121308Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna881165Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481035- 661028
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll64990Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.27958- 64946