Rakentaako vai nakertaako Stubbi rauhaa?

Toivottavasti rakentaa mutta epäilyttää kovasti.
11179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Nämä Stubbin matkustelut ,touhut ja lausunnot aiheuttavat ennenpitkää vakavaa vahinkoa Suomelle. Stubbin heikko harkintakyky tiedetään ja joku joutuu aina jälkeenpäin selittelemään näitä sammakoita.

Äänestä

Stubb on viestinviejänä Trumpin ja Euroopan välillä, ei tässä muuta ole.
Hänelle jäi tällainen tehtävä Trumpin astuttua virkaansa.
Stubb puhuu sitä, mitä hänen käsketään puhua. Trump toimii tässä pomona.

Äänestä
  • Rauhankahvit olisi Stubbin ja Putinin hyvä juoda.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Rauhankahvit olisi Stubbin ja Putinin hyvä juoda.

    Vasta sitten kun Venäjä vetäytyy Ukrainasta.

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Vasta sitten kun Venäjä vetäytyy Ukrainasta.

    Meinaatko että niin tapahtuu?

    Äänestä

Kyllä rakentaa, kalleimmalla mahdollisella hinnalla.

Äänestä
  • Siis hajottaako vai rakentaako?

    Äänestä

Hyvä et on rajat kiinni ja tulee miinat. Niitä täällä kaivata. Te venäläiset ootte tyhmiä ku ette stä ymmärrä

Äänestä
  • Tiedätkös. tulevaisuuden lapset niihin miinoihin itseensä räjättelevät kun tuolla leikkivät.

    Äänestä

Stubb esiintyy rauhanmiehenä. Kuitenkin puheet tulitauosta Ukrainaan on pluffia, sotaa ei haluta lopettaa. Tarvitaan vain tulitauko jotta Eurooppa voi aseista Ukrainaa ja koota lisäjoukkoja etulinjaan.
Jos haluttaisiin todella päättää sota niin pitäisi olla suunnitelma siitä miten tulitauon aikana edetään kohti lopullista aseiden riisuntaa. Nyt suunnitelma on että Venäjän pitää lopettaa alueiden valtaus.

Äänestä

Suomi ei tehnyt itään koskaan niin syvää kumarrusta kuin mitä se nyt länteen tekee. Meno on näyttänyt toisinaan nyt jopa tahattoman koomiselta?? Huh huh...

Muistoja vajaan puolen vuoden takaa...:

https://youtu.be/nP6fQfQ-Be4?t=309

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Toivottavasti rakentaa mutta epäilyttää kovasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu